Castle Renovator debiutuje na PS4 i PS5. Czas na średniowieczne porządki!

Autor: Kender Redaktor: Motyl

Dodane: 10-10-2022 23:24 ()


Castle Renovator, unikalny symulator średniowiecznego renowatora i budowniczego, debiutuje na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. W grze można przeprowadzać nie tylko renowacje zamków, ale też m.in. budować od podstaw całe kompleksy zamkowe. Datę premiery ustalono na 7 października br. Castle Renovator ma w późniejszym czasie trafić również na Xbox One i Xbox Series X/S.

W ubiegłym roku Castle Renovator – pod nazwą Castle Flipper – został wydany na PC. Grę stworzyło polskie studio Pyramid Games S.A. (m.in. Rover Mechanic Simulator i Occupy Mars: The Game).

Za przygotowanie i wydanie gry na PlayStation 4 odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa także na PlayStation 5.

W Castle Renovator gracz zostaje renowatorem i budowniczym, a rozgrywka obejmuje zarówno wykonywanie zleceń (np. sprzątanie, naprawianie i urządzanie różnych budowli i zamków), jak i swobodny rozwój własnej osady. Wraz z postępami gracz uzyskuje dostęp do nowych narzędzi i dodatkowych umiejętności.

Twórcy przygotowali łącznie kilkanaście mocno zróżnicowanych lokacji, w tym nie tylko tytułowe zamki, ale też np. dwory, stodoły, pałace i pirackie okręty. Co ważne, Castle Renovator pozwala również na swobodne tworzenie przeróżnych konstrukcji, dzięki czemu gracze mają okazję wykazać się kreatywnością.

Castle Renovator to tytuł zapewniający spokojną i relaksującą rozgrywkę, a jednocześnie są tu także elementy pobudzające kreatywność. Gra oferuje sporo różnych atrakcji. Można bowiem np. budować domy z myślą o wynajmie czy dobierać zwierzęta do zagrody. Tytuł wyróżnia przy tym nie tylko tematyka, ale też duża swoboda w tworzeniu i niszczeniu budowli. Castle Renovator jest w praktyce grą gwarantującą sporo godzin dobrej rozrywki” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Castle Renovator – główne cechy:

  • zamkowe renowacje;
  • różnorodne lokacje i wyzwania;
  • wiele narzędzi do wyboru;
  • budowa zamków i innych obiektów;
  • średniowiecze, barok i renesans.

Datę premiery na PlayStation 4 i PlayStation 5 ustalono na 7 października 2022 r. Castle Renovator ma trafić później również na konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

 

Castle Renovator - PlayStation Trailer:

Castle Renovator (PlayStation Store):

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP5987-CUSA32323_00-7262684904344292

 

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Castle Renovator

gatunek: średniowieczne, symulacje, zręcznościowe, rekreacyjne, builder, lifestyle

producent: Pyramid Games S.A., Ultimate Games S.A.

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, chiński uproszczony

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 6 GB

data premiery: 7.10.2022 r. (PlayStation 4, PlayStation 5), 2022/2023 (Xbox One, Xbox Series X/S)


comments powered by Disqus