Jazz dla zmysłów w Tichauer Music na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach

Autor: Tichauer Music Redaktor: Motyl

Dodane: 07-10-2022 21:39 ()


Już w najbliższy weekend, Tychy zyskają wyjątkowe, jazzowe brzmienie, a wszystko dzięki marce Tichauer, która zadba o zaspokojenie muzycznych fascynacji swoich gości. 8 i 9 października od godz. 19:00 odbędą się dwa smakowicie jazzowe koncerty, na które wstęp jest bezpłatny a podczas których wystąpi 10 pianistów m.in. Janusz Kohot, Mikołaj Choruk, Aleksandra Mońko-Allen, Dominik Kisiel czy Tomasz Szwelnik – młodzi artyści, potrafiący z fortepianem robić niestworzone rzeczy!

Drodzy Państwo, czy zatem 8 i 9 października zasmakujecie trochę jazzu w Tichauer Music? Zanurzeni w dźwiękach płynących z najdłuższego na świecie fortepianu słynnej firmy Fazoli, na którym grali zwycięscy konkursu chopinowskiego?

A może skuszą Państwa też inne atrakcje, możliwe do zobaczenia w Tichauer Art Gallery? Pobudzeni jazzem, pewnie chętnie wybierzecie się na wystawę prac Zbigniewa Beksińskiego, która ze względu na bardzo duże zainteresowanie została przedłużona aż do 2 listopada! To bardzo ważna informacja dla szkół, ponieważ wydarzenie niesie za sobą ogromny potencjał poznawczy i edukacyjny. Warto nawiązać bezpośredni, wręcz intymny kontakt z oryginalną twórczością Mistrza Beksińskiego, szczególnie, że została zaprezentowana w efektowny i nowoczesny sposób. Ponad 50 oryginalnych obrazów, multimedialne projekcje wielkoformatowe, filmy dokumentalne i wywiady, pokazy VR. Czyż to nie znakomita wiadomość dla wszystkich miłośników sztuki, którzy w najbliższym czasie planują odwiedzić Śląsk?

Beksiński tworzył przy muzyce, między innymi przy jazzie, dlatego koncerty jazzowe bez wątpienia wpisują się w klimat prezentowanej wystawy. Do udziału w wydarzeniu zachęcani są nie tylko wielbiciele jazzu. Relację z wydarzenia zarejestruje telewizja Jazz TV. Przy okazji „Cudowne brzmienie jazzu” i nadchodzącego Światowego Dnia Drzewa, który przypada na 10 października, marka Tichauer planuje posadzenie 365 lip i akacji. To ukłon i żywe świadectwo dbałości o środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dlatego w trakcie koncertów każdy z Państwa będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę, która zostanie przekazana na zakup kolejnych drzewek.

Wizyta w Tichauer Art Gallery na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach to prawdziwy jazz dla zmysłów! To jazz dla ucha (koncert), jazz dla wzroku (wystawa Mistrza!) i wreszcie jazz dla ciała, czyli pyszne jesienne menu w Tichauer Restaurant, smak świeżego piwa z tradycjami oraz spacer po postindustrialnych, przestronnych wnętrzach browaru z XIX wieku.

W gronie wybitnych artystów, którzy wystąpią w przyszły weekend w Tychach znalazł się pianista i kompozytor Janusz Kohut. Jego koncert zaplanowany jest w niedziele, 9 października. Janusz Kohut komponuje muzykę teatralną i filmową. Swoje utwory prezentował na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą. Koncertował kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych, w krajach Europy Zachodniej, między innymi na Międzynarodowych Targach Sztuki "Music Fair" we Frankfurcie, podczas targów „EXPO 2000” w Hanowerze, na placu Św. Piotra w Rzymie. Jest autorem trzech form oratoryjnych: „Droga Nadziei”, "Gość Oczekiwany”, "Święty Piotr" i musicalu „Szczęśliwi ludzie”.

Warto dać się ponieść tej wspaniałej jazzowej rozrywce! Może nawet – specjalnie przyjechać? Zapraszamy!


comments powered by Disqus