Konkurs dla twórców gier: Hyper Challenge

Autor: Ewa Gronostaj Redaktor: Motyl

Dodane: 05-10-2022 13:01 ()


Wrocławski developer i wydawca gier, Mousetrap Games, zapowiedział kolejną edycję swojego konkursu na mobilną grę hyper-casual. Na zwycięzcę czeka 2.000 zł oraz możliwość wydania swojej produkcji we współpracy ze studiem. Konkurs rozpoczyna się już 7. października.Hyper Challenge to świetna szansa dla początkujących twórców gier, którzy chcieliby zacząć stawiać pierwsze kroki w branży. Zadaniem konkursowym jest stworzenie produkcji z gatunku hyper-casual (według wytycznych organizatora), a do wygrania są atrakcyjne nagrody - za zajęcie pierwszego miejsca 2.000 zł oraz gwarancja wydania gry razem z Mousetrap Games. Drugie i trzecie miejsce otrzymuje natomiast karty podarunkowe do wykorzystania w sklepach x-kom. Organizator ma także prawo złożyć propozycję wydawniczą nie tylko zwycięzcy konkursu, jeśli wśród zgłoszonych projektów pojawi się gra z wyraźnym potencjałem rynkowym.

Konkurs trwał będzie trzy tygodnie - od 7 do 28 października. Na ten czas zespół Mousetrap Games zaplanował dla uczestników materiały pomocnicze, a także wsparcie od przedstawicieli spółki, którzy dostępni będą dla uczestników i zainteresowanych na serwerze Discord (link: https://discord.gg/66B2s9wAEt). Organizatorzy w planach mają także sesję Q&A oraz wiadomości feedbackujące projekty, dla osób, które będą chciały z takiej opcji skorzystać.

Poprzednie edycje Hyper Challenge odbywały się niemal równo rok i dwa lata wcześniej. Wśród wszystkich zgłoszeń konkursowych znalazło się kilka obiecujących gier, a Mousetrap Games wyszło z ofertą wydawniczą nie tylko do zwycięzców, ale także do inncyh wyróżniających się produkcji. Dzięki temu na sklepach pojawiły się trzy gry, które wywodzące się z konkursu - Colorway, Snow’n’Roll oraz Bounce Dash 3D.

Podobnie jak w ubiegłych latach, i w tej edycji Partnerem wrocławskiego studia przy organizacji i promocji konkursu jest Koło Naukowe TK Games. Dodatkowo tegoroczny Hyper Challenge wspiera drugi Partner - Better. Gaming Agency.

Więcej szczegółów dostępne będzie już niebawem na stronie: mousetrap.games/hyperchallenge/

Link do wydarzenia Hyper Challenge: https://www.facebook.com/events/3336067830049682


comments powered by Disqus