„Rozkwit zimowy” - polski film postapo

Autor: Michał Jachimek Redaktor: Motyl

Dodane: 22-09-2022 23:56 ()


Podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni premierę miał "Rozkwit zimowy" – krótkometrażowy thriller postapo stworzony przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej.

W świecie wyniszczonym przez katastrofę ekologiczną najemnik podejmuje się śmiertelnie niebezpiecznego zadania, które zmusza go do przewartościowania swoich priorytetów.

LOGLINE

W świecie wyniszczonym przez katastrofę ekologiczną najemnik podejmuje się śmiertelnie niebezpiecznego zadania, które zmusza go do przewartościowania swoich priorytetów.

Opis:

Świat zniszczony katastrofą ekologiczną: zanieczyszczone, chemiczne powietrze, deficyt wody i żywności. Duże korporacje posiadają nieliczne zielone ekosystemy, jednak sprzedawane przez nie działki osiągają zawrotne ceny. W takiej rzeczywistości żyje Adam – stary najemnik, którego zawodzą płuca. Szukając możliwości przejścia na emeryturę, bohater podejmuje się zlecenia, które może zapewnić mu wymarzony zielony zakątek. Zadanie wydaje się proste – dostarczyć cel z punktu A do punktu B w ciągu 24 godzin. Zdeterminowany mężczyzna odkrywa jednak, że celem – wbrew jego zasadom – jest młoda dziewczyna. Adam jeszcze nie wie, że tajemnica, w którą został wplątany, wkrótce zakwestionuje wszystko, w co do tej pory wierzył.

 

OBSADA: Tadeusz Ratuszniak, Anna Paliga, Waldemar Dziwniel, Paweł Lawrynowicz, Maria Seweryn, Mikołaj Radwan

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Ivan Krupenikov ZDJĘCIA: Piotr Łukasiak MONTAŻ: Karol Żbikowski DŹWIĘK: Mikołaj Sosnowski MUZYKA: Jan Chylak KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Karolina Kałakajło OPIEKA ARTYSTYCZNA: Marek Brodzki, Andrzej Jaroszewicz, Zbigniew Niciński PRODUCENT: Maciej Ślesicki PRODUKCJA: Warszawska Szkoła Filmowa, Adelina Borets, Stroom

BIOGRAM REŻYSERA

Ivan Krupenikov - reżyser i montażysta. Pracował przy licznych projektach takich jak: teledyski, reklamy, etiudy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi i Warszawskiej Szkoły Filmowej, gdzie obecnie pracuje. “Rozkwit Zimowy” jest jego debiutem krótkometrażowym. Przy pracy nad projektami inspiruje się kinem gatunkowym i autorskim; jego pasją jest fotografia analogowa.

WYWIADY

Dla Warszawskiej Szkoły Filmowej: https://youtu.be/zs3-uhFObxk

Dla Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: https://youtu.be/0Fn2KUSRyRk


comments powered by Disqus