„Top Gun: Maverick” - kinowy hit już 31 października na 4K UHD, Blu-ray i DVD!

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 14-09-2022 22:50 ()


Najpopularniejszy film światowego box-office 2022 roku, wreszcie na 4K UHD, Blu-ray i DVD. Kapitan Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) powraca do legendarnej szkoły Top Gun, aby wyszkolić nowe pokolenie młodych pilotów do misji niewykonalnej. „Top Gun: Maverick” zadebiutuje na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD już 31 października!

Po ponad trzydziestu latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej, jej czołowy pilot, Pete „Maverick” Mitchell jest tam, gdzie być powinien. Jako mistrz w swoim fachu testuje najnowocześniejsze maszyny. Kiedy powraca do Top Gun, by wyszkolić elitarną grupę absolwentów, musi zmierzyć się z duchami przeszłości i stanąć twarzą w twarz z porucznikiem Bradshawem (Miles Teller), synem swojego zmarłego przyjaciela „Goose’a”. Zaciekła rywalizacja wybucha, gdy piloci przygotowują się do akcji specjalnej, która będzie wymagała największego poświęcenia od tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Pomysł by powrócić do słynnej szkoły lotników w filmowej kontynuacji „Top Gun” pojawił się już ponad 10 lat temu, kiedy w 2010 roku studio Paramount zwróciło się do reżysera Tony’ego Scotta i producenta Jerry’ego Bruckheimera z propozycją nakręcenia sequela, w którym Tom Cruise powróciłby do swojej roli. Scott mówił wtedy: fascynuje mnie jak wiele zdążyło się zmienić w tym świecie. Ale nie chcę zrobić remake’u. Chcę nakręcić nowy film. Mówiło się, że tematem miał stać się koniec ery pilotów i rosnąca rola dronów bojowych we współczesnych walkach powietrznych, a bohater, w którego miał wcielić się Tom Cruisa miał pilotować F-18. Jednak po niespodziewanej śmierci reżysera, temat przycichł. Mimo wszystko Bruckheimer pozostał zaangażowany w projekt, szczególnie, że zainteresowanie wyraziły gwiazdy „Top Gun” - Toma Cruise i Val Kilmer.

Potrzeba było kilku lat by temat nakręcenia kolejnego filmu o Top Gun wrócił na właściwe tory. W 2017 roku oficjalnie ogłoszono Josepha Kosinskiego jako reżysera, a do Cruisa i Kilmera wkrótce dołączyli Jennifer Connelly, a także Miles Teller, który miał wcielić się w postać syna zmarłego przyjaciela Mavericka, Goose’a. Rywalizacja pomiędzy tym ostatnim, a głównym bohaterem filmu stała się motorem napędowym całej narracji, a akcja wypełniona niesamowitymi ujęciami z kokpitu samolotu, dzięki zwróconej na twarze bohaterów kamerze, tworzy opowieść, którą przeżywa się całym sobą.

Spektakularne ujęcia z wnętrz samolotów były możliwe dzięki stworzeniu specjalnego systemu kamer montowanych w środku i na zewnątrz kokpitu. Filmowcom bardzo zależało na uzyskaniu prawdziwych emocji na twarzach aktorów wykonujących powietrzne akrobacje. Jak tłumaczył Kosinski: widzowie muszą poczuć autentyczność, napięcie, prędkość i siły grawitacyjne, czyli coś, czego nie można osiągnąć za pomocą efektów wizualnych. Ich twarze pokazują więc prawdziwą reakcję ludzkiego organizmu na silne przeciążenia, co nie byłoby możliwe przy próbie zasymulowania sytuacji lotu w studiu. Zbliżenia na twarz są wzbogacone o równie zachwycające szerokie plany ukazujące całe piękno i doniosłość krajobrazu na tle którego poruszają się podniebne maszyny. Fenomenalna ścieżka dźwiękowa stworzona przez Lorne Balfe, Harolda Faltermeyera oraz laureatów Oscara® Hansa Zimmera i Lady Gagę, połączona z dynamicznym montażem dają niepowtarzalny audiowizualny efekt, który do polskich kin przyciągnął już ponad półtora miliona widzów.

Film „Top Gun: Maverick” ukaże się na 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD oraz w kolekcjonerskich wydaniach Steelbook 4K UHD, a także jako kolekcja dwóch filmów Top Gun, już 31 października. We wszystkich wydaniach przewidziano bogate materiały dodatkowe!

 https://www.youtube.com/watch?v=QCzzpkaKy4I

Tom Cruise w spektakularnej roli w światowym fenomenie TOP GUN: MAVERICK, numerze jeden światowego box office’u i najbardziej dochodowym filmie w karierze aktora/producenta. Okrzyknięty „spektakularnym” (Brian Truitt, USA Today), „zapierającym dech w piersiach” (Don Kaye, Den of Geek) i „oszałamiającym” (Sean O'Connell, Cinemablend) TOP GUN: MAVERICK zadebiutuje na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD 31 października w ofercie Galapagos.  

Wydania TOP GUN: MAVERICK home entertainment zabierają fanów głęboko w proces tworzenia światowego hitu dzięki materiałom dodatkowym o długości aż 110 minut. Zobacz intensywny program szkolenia lotniczego przeprowadzonego dla obsady filmu, wejdź za kulisy, gdzie filmowcy tworzą najbardziej spektakularne sekwencje lotnicze i przekrocz granice Mach-10 dzięki eksperymentalnemu samolotowi, który zaprojektowano specjalnie na potrzeby filmu. Spotkaj Toma Cruisa, który dzieli się swoją lotniczą pasją, pilotuje własne samoloty i opowiada o swojej niesamowitej karierze na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes. Obejrzyj też dwa teledyski Lady Gagi oraz OneRepublic.

 

TOP GUN: MAVERICK materiały dodatkowe w wydaniu 4K UHD:

  • Cleared For Take Off - nagrania programu treningowego, który przechodziła ekipa filmowa przygotowując się do kręcenia ujęć w myśliwcach.
  • Breaking New Ground - Filming Top Gun: Maverick - sceny zza kulis, podczas których fani wraz z aktorami mogą podziwiać niesamowite akrobacje powietrzne.
  • A Love Letter To Aviation - Tom Cruise dzieli się swoją pasją do latania podczas pilotowania własnego myśliwca P-51 Mustanga z okresu II wojny światowej..
  • Forging The Darkstar - nagranie pokazujące przekraczanie prędkości 10 machów z eksperymentalnym myśliwcem zbudowanym na potrzeby filmu.
  • Masterclass with Tom Cruise – Cannes Film Festival - Tom Cruise opowiada o swojej karierze filmowej podczas 75. Festiwalu Filmowego w Cannes.
  • “Hold My Hand” – Lady Gaga Music Video - teledysk muzyczny stworzony specjalnie do singla Lady Gagi promującego film Top Gun: Maverick.
  • “I Ain’t Worried” – OneRepublic Music Video - teledysk muzyczny do nowej piosenki zespołu OneRepublic.

 

TOP GUN: MAVERICK 4K Ultra HD™

Wydanie 4K Ultra HD™ oferuje ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos® przygotowaną specjalnie na użytek domowy, aby umieścić i przenieść dźwięk w dowolne miejsce w pomieszczeniu, oraz Dolby Vision™ High Dynamic Range (HDR), który zapewnia większą jasność i kontrast , a także pełniejszą paletę kolorów*. Film będzie również dostępny w 2 wydaniach 4K Ultra HD™ Steelbook. Dyski 4K Ultra HD™ zawierają bogactwo dodatków specjalnych.

TOP GUN: MAVERICK Blu-ray™

Film Top Gun: Maverick w wydaniu Blu-ray prezentowany jest w wysokiej rozdzielczości 1080p z Dolby Atmos. Blu-ray zawiera również dodatki “Gotowy do startu”, “Jak powstawał Top Gun: Maverick”, “Pasja latania” oraz teledysk Lady Gaga "Hold My Hand" i OneRepublic "I Ain't Worried".         

TOP GUN: MAVERICK DVD

Wydanie DVD zawiera film w standardowej jakości oraz dodatki specjalne “Gotowy do startu”, “Akrobacje powietrzne”, “Pasja latania”.

TOP GUN: MAVERICK Kolekcja dwóch filmów

Fenomenalna obsada wśród której znaleźli się Val Kilmer, Kelly McGillis, Anthony Edwards, Meg Ryan, Tim Robbins oraz niezrównany Tom Cruise jako Maverick, młody amerykański as przestworzy, który chce wiele udowodnić, ale jeszcze więcej musi się nauczyć. Od zawsze w rankingu najlepszych filmów akcji, Top Gun dostarcza wysokooktanową dawkę adrenaliny. Wydanie zawiera dodatki specjalne: „Dziedzictwo Top Gun”, „Strefa zagrożenia: Jak powstawał Top Gun”, „Komentarze twórców i ekspertów Naval” „Najlepsi z najlepszych: wewnątrz prawdziwej jednostki Top Gun”, „Trening przetrwania” i więcej.

TOP GUN: MAVERICK opis filmu

Po ponad trzydziestu latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej, jej czołowy pilot, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być. Jako mistrz w swoim fachu testuje najnowocześniejsze maszyny. Kiedy powraca do TOP GUN, by wyszkolić elitarną grupę absolwentów musi zmierzyć się z duchami przeszłości i stanąć twarzą w twarz z porucznikiem Bradshawem (Miles Teller), synem swojego zmarłego przyjaciela „Goose’a”. Zaciekła rywalizacja wybucha, gdy piloci przygotowują się do akcji specjalnej, która będzie wymagała największego poświęcenia od tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Galeria


comments powered by Disqus