Wrześniowe zapowiedzi Bellony

Autor: dr M. Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 27-08-2007 10:43 ()


Wydawnictwo Bellona opublikowało swoje plany wydawnicze na wrzesień. Przedstawiają się one następująco:

 

 

„ARMIE ŚWIATA ANTYCZNEGO.CESARSTWO RZYMSKIE I BARBARZYŃCY„ - Daniel Gazda

 

format: A4

liczba stron: 224

oprawa: twarda

cena detaliczna: 99 zł

data wydania: 13.09.2007

 

Druga pozycja z cyklu poświęconego armiom świata starożytnego, stanowiąca kontynuację, napisanej również przez Daniela Gazdę, Republiki Rzymskiej i Kartagińczyków. Przybliża najciekawsze kampanie wojenne Rzymian od czasów Juliusza Cezara do upadku Cesarstwa

Zachodniorzymskiego w 476 r. Zawiera liczne ilustracje, w tym mapy i plany bitew.

 

„NARZĘDZIE MAGII.HISTORIA LUSTER I ZWIERCIADEŁ" - Sabine Melchior-Bonnet

 

Tłum. Barbara Walicka

format: B5

liczba stron: 256

oprawa: miękka

cena detaliczna: 25 zł

data wydania: 27.09.2007

 

Autorka opisuje stosowane początkowo prymitywne, stopniowo udoskonalane, techniki produkcji luster ze szkła, trudności z ich pobielaniem, wielką rolę warsztatów na wyspie Murano, a następnie słynnej Manufaktury Saint-Gobain. Od metalowego zwierciadełka, do wszechobecnych luster współczesnej cywilizacji, na przestrzeni wieków zwierciadło przeszło wiele metamorfoz i wzbudziło wiele zachwytów.

 

„BOSKIE SZALEŃSTWO.GENIUSZ I PSYCHOZA WIELKICH TWÓRCÓW" - Jeffrey A. Kottler

 

format: B5

liczba stron: 328

oprawa: miękka

cena detaliczna: 39,90 zł

data wydania: 25.09.2007

 

Wielkich twórców bardzo często dotyka umysłowe cierpienie, przeradzające się niekiedy w szaleństwo. Autor, znany amerykański psycholog, przedstawia wizerunki wybitnych artystów: Sylvia Plath, Judy Garland, Mark Rothko, Ernest Hemingway, Virginia Woolf, Wacław Niżyński, Marilyn Monroe, Lenny Bruce i Brian Wilson. Wszyscy oni na pewnym etapie życia przechodzili załamanie psychiczne i poważny kryzys twórczy. Kottler pomaga nam zrozumieć to, jak zmagania z szaleństwem wpływały na życie i twórczość artystów, na jakość ich dzieł oraz ich wymowę.

 

 

 

„MONGOŁOWIE I ZACHÓD" - Peter Jackson

 

Tłum. Agnieszka Kozanecka

format: B5

liczba stron: 464

oprawa: twarda

cena detaliczna: 59 zł

data wydania: 13.09.2007

 

Jest to pierwsza publikacja na naszym rynku wydawniczym ukazująca pełny obraz stosunków między światem chrześcijańskim a imperium mongolskim. Przedstawia rodzącą się potęgę „wielkiego stepu", przed którą drżał świat chrześcijański. Pierwsze wieści o podbojach ziem ludów pogańskich i muzułmańskich, dokonanych przez Mongołów, chrześcijanie zachodni przyjmowali entuzjastycznie, gdyż jawili się ówczesnym jako obrońcy wiary Chrystusowej. Po śmierci Dżingis Chana stworzone przez niego imperium rozpadło się na mniejsze państwa, odpadła część ziem przyłączonych przez wielkiego zdobywcę. Lecz nawet wówczas Mongołowie nie przestali zagrażać światu zachodniemu. Autor przedstawia dzieje podróżników odwiedzających imperium mongolskie, ukazuje wizerunek Mongołów dominujący w świecie zachodnim, również apokaliptyczne wizje, według których pojawienie się Mongołów miało zwiastować koniec świata.

 

Terence Robertson - „OTTO KRETSCHMER.PRAWDZIWA HISTORIA BOHATERA „OKRĘTU"

 

Tłum. Marian Baranowski

format: A5

liczba stron: 265

oprawa: miękka

cena detaliczna: 29,90 zł

data wydania: 11.09.2007

 

Otto Kretschmer był jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych dowódców niemieckich okrętów podwodnych podczas II wojny  światowej. Był obdarzony instynktem zabójcy, jednocześnie należał do nielicznej grupy podwodnych asów, którym zostało dane przeżyć wojnę i doczekać późnej starości. Klasyczna biografia Kretschmera jest jednocześnie fascynującą opowieścią o zmaganiach na śmierć i życie w Bitwie o Atlantyk.

 

„MAŁY ATLAS XX WIEKU - HISTORIA" - Marc Nouschi

 

Tłum. Krystna Dąbrowska

210x300 mm

liczba stron: 224

oprawa: miękka

cena detaliczna: 39 zł

 

Nowatorska publikacja przeznaczona dla Czytelnika pragnącego przyjrzeć się historii XX wieku przez pryzmat zjawisk z zakresu ekonomii, socjologii, politologii i religioznawstwa. Autor przedstawia te zjawiska szczegółowo, wzbogacając treść cytatami ze specjalistycznych publikacji i wspomnień aktorów sceny politycznej. Polski przekład monografii Marca Nouschiego został rozszerzony o rozdziały o naszej rodzimej historii XX wieku.

„CHARKÓW-DONBAS" - Łukasz Przybyło

 

130x200 mm

oprawa: miękka

cena detaliczna: 23 zł

data wydania: 18.09.2007

 

W książce autor przedstawia przebieg bitwy na południowym skrzydle frontu wschodniego w lutym i marcu 1943 r., toczącej się wokół Charkowa i w Donbasie. Rozwijająca się ofensywa zimowa Armii Czerwonej, rozpoczęta pod Stalingradem, osiągnęła wtedy etap, w którym losy II wojny światowej mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Duża część sił III Rzeszy zagrożona została okrążeniem i zniszczeniem. Tematem tego opracowania jest sposób, w jaki Wehrmacht uniknął klęski na skalę znacznie większą niż Stalingrad.

 

„BRYGADA KOP „PODOLE"" - Barbara Tarkowska

 

format: B5

liczba stron: 176

oprawa: miękka

cena detaliczna: 27 zł

data wydania: 11.09.2007

 

Autorka, opierając się na relacjach, wspomnieniach i faktach z historii Polski, opisuje służbę żołnierzy na wojnie polsko-sowieckiej 1919-1920 i w okresie międzywojennym na kresach, gdzie Korpus Ochrony Pogranicza strzegł wschodniej granicy dla spokoju i bezpieczeństwa całej Ojczyzny.

 

„KRWAWE CESARZOWE" - Judith Herrin

 

170x240 mm

liczba stron:304

oprawa: miękka

cena detaliczna:34,90 zł

 

Książka jest historią trzech kobiet, które były małżonkami cesarzy bizantyńskich, matkami ich dzieci, cesarzowymi wdowami i regentkami, a także samodzielnie rządzącymi władczyniami. Dążyły do przywrócenia w Bizancjum tradycyjnego oddawania czci świętym obrazom i tego ostatecznie dokonały.

 

„PSI WĘCH" - Zbigniew Wiśniakowski

 

format: B5

liczba stron: 432

oprawa: miękka

cena detaliczna: 39 zł

data wydania: 18.09.2007

 

Powieść opisuje przeżycia autora w cieniu wielkich wydarzeń historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej.

 

„MENELIKI, LIMERYKI, EPITAFIA SPONSORUJE RUSKA MAFIA" - Krzysztof  Daukszewicz

 

135x205 mm

liczba stron: 152

oprawa: miękka

cena detaliczna: 19,90 zł

 

„Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat" - pisze we wstępie Krzysztof  Daukszewicz.

 

„POLA W OGNIU" - James Webb

 

format: B5

liczba stron: 448

oprawa: miękka

cena detaliczna: 44,90 zł

 

Webb, były żołnierz piechoty morskiej, opowiada historię plutonu - młodych żołnierzy, którzy musieli znosić piekło tropikalnej dżungli południowo-wschodniej Azji i zmierzyć się z niewidzialnym wrogiem w wojnie, której potrzeby nikt nie rozumiał...

Jest to niezwykła powieść, świetnie wyrażająca podstawową wieloznaczność rzemiosła wojennego: odpychająca destrukcyjna siła wojny kontrastuje z jej upiornym powabem, jako ostatecznej próby przetrwania...

 

„UKRYTE TWARZE" - Salvador Dali

 

Tłum. Justyna Gardzińska

135x205 mm

liczba stron: 416

oprawa: miękka

cena detaliczna: 35 zł

 

Jedyna powieść genialnego surrealisty. Namiętna miłość, wielka polityka i najgłębsze tajniki okultyzmu łączą się w niej w intrygują. To opowieść o triumfie i upadku woli człowieka. Surrealistyczne metafory i oniryczny klimat powieści nie zawiódł wielbicieli malarskiego geniuszu Dalego.

 

„WSPÓŁCZESNA KUCHNIA DOMOWA" - Ladislav Nodl, Jarmila Mandzukova, Karina Havlu

 

210x265 mm

liczba stron: 528

oprawa: twarda

cena detaliczna: 99 zł

 

Pięknie ilustrowany przewodnik po kuchni środkowoeuropejskiej, którego autorzy podają potrawy tradycyjnej kuchni ludowej. Książka zawiera ponad dwa tysiące różnych receptur. Zostały one opatrzone około pięciuset kolorowymi zdjęciami, rysunkami oraz schematami. Czytelnicy znajdą tu przepisy na zimne przekąski, sałatki, zupy, sosy, potrawy z wieprzowiny, wołowiny, drobiu, z dziczyzny, ryb, owoców morza, a także bardzo smaczne desery oraz napoje.

 

„KATEDRY I BAZYLIKI" - Leyla Ciaga

 

195x370 mm

liczba stron: 216

oprawa: twarda

cena detaliczna: 109 zł

 

Album prezentuje ewolucję stylu bazylik oraz katedr na podstawie trzydziestu sześciu budowli, wzniesionych na przestrzeni piętnastu stuleci, od VI do XXI wieku, na terenie dwunastu państw trzech kontynentów: Europy, Azji i Ameryki.

 

„OGRÓD WOKÓŁ DOMU" - Marek Majorowski

 

format: B5

liczba stron: 216

oprawa: twarda

cena detaliczna: 39 zł

data wydania: 06.09.2007

 

Książka jest bogato ilustrowanym poradnikiem dla osób chcących zaprojektować swój ogród. Znajdziemy tu krótki rys historyczny przedstawiający drogę rozwoju i przemiany, jakie zachodziły w kompozycji małych ogrodów, począwszy od czasów antycznych, aż po dzień dzisiejszy.

 

„ATLAS ZIÓŁ KRAJOWYCH" - Arkadiusz Iwaniuk

 

170x240 mm

liczba stron: 144

oprawa: twarda

cena detaliczna: 29 zł

 

Bogato ilustrowany atlas wprowadza w zagadnienia stosowania ziół oraz produkcji surowców zielarskich z roślin uprawianych w ogrodzie lub dziko rosnących. Wiedzą dzielą się producenci ziół, naukowcy z ośrodków badawczych i doświadczalnych oraz ziołolekarze z zakonu ojców Bonifratrów.

 

„WIELKA KSIĘGA WARZYW, ZIÓŁ I OWOCÓW" - Matthew Biggs, Jekka McVicar, Bob Flowerdew

 

195x270 mm

liczba stron: 640

oprawa: twarda

cena detaliczna: 115 zł

 

Publikacja ma charakter przewodnika po warzywach, ziołach i owocach. Opis każdej rośliny zawiera informacje dotyczące jej pochodzenia, historii, najbardziej użytecznych i zalecanych do hodowli odmian, uprawy, zbierania plonów i ich przechowywania. Przewodnik wskazuje też rośliny o szczególnych walorach ozdobnych i przyrodniczych.

 

„ENCYKLOPEDIA ZNACZKÓW POCZTOWYCH" - James Mackay

 

228x297 mm

liczba stron: 256

oprawa: twarda

cena detaliczna: 99 zł

data wydania: 20.09.2007

 

To doskonały przewodnik dla wszystkich pragnących rozpocząć przygodę z tym najpopularniejszym hobby na świecie. Na przykładach rzadkich, barwnych i historycznych znaczków omówiono blisko 200-letnią historię filatelistyki. Autor szczegółowo omówił sposoby organizowania kolekcji oraz praktyczne aspekty budowania własnego zbioru i utrzymywania go w dobrym stanie.

 

„BROŃ I AMUNICJA MYŚLIWSKA" - Marek Czerwiński

 

170x240 mm

liczba stron: 234

oprawa: twarda lakierowana

cena detaliczna: 39,90 zł

 

Opisy wszystkich dostępnych na naszym rynku modeli broni myśliwskiej: kulowej, śrutowej i kombinowanej oraz pocisków znajdujących się w sprzedaży wraz z podaniem ich parametrów balistycznych i energetycznych. Autor charakteryzuje przydatność na polowaniu zarówno poszczególnych typów broni, jak i pocisków. Dużo miejsca poświęca obsłudze, konserwacji, przestrzeliwaniu, naprawie i nauce korzystania z broni palnej. Opisuje również celowniki optyczne oraz technikę strzału przez lunetę.

 

„WSZYSTKO O BRONI MYŚLIWSKIEJ" - Anatol Szyrkowiec

 

150x210 mm

liczba stron: 408

oprawa: twarda lakierowana

cena detaliczna: 37 zł

 

Książka jest zbiorem wszystkich niezbędnych informacji o współczesnej broni myśliwskiej. Zawiera przejrzysty opis broni śrutowej oraz kulowej i kombinowanej, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych, amunicji myśliwskiej, a także wiadomości o batalistyce w aspekcie ruchu pocisku i śrutu w lufie, powietrzu oraz działania po trafieniu w cel. Omawia również niezbędne warunki dla bezpiecznego użytkowania, niezawodnego funkcjonowania i właściwej pielęgnacji broni, amunicji i optyki myśliwskiej.

 

„ENCYKLOPEDIA STRZELB I INNEJ BRONI MYŚLIWSKIEJ" - A. E. Hartink

 

170x240 mm

liczba stron: 320

oprawa: twarda

cena detaliczna: 59 zł

 

Książka przeznaczona dla kolekcjonerów broni myśliwskiej oraz osób zainteresowanych bronią długą w ogóle. Autor prezentuje w niej historię i rozwój broni strzeleckiej myśliwskiej, podaje szczegóły techniczne i zasady działania wszystkich jej typów. Pisze również o producentach oraz przedstawia ich znaki fabryczne. Podaje również listę ładunków śrutowych i kulowych do takiej broni. Książka zawiera barwne zdjęcia opisywanego sprzętu.

 

„STRZELANIE PRECYZYJNE" - Marek Czerwiński

 

165x235 mm

liczba stron: 216

oprawa: twarda

cena detaliczna: 35 zł

data wydania: 04.09.2007

 

Książka jest łatwym w odbiorze poradnikiem, przeznaczonym dla szerokiego kręgu osób pasjonujących się strzelaniem wyborowym oraz bronią snajperską, również w aspekcie historycznym. Także myśliwi znajdą coś dla siebie - wszak między polowaniem na grubego zwierza a współczesnym snajpingiem jest tylko cienka, czerwona linia...

 

„DZIEJE SZABLI W POLSCE" - Włodzimierz Kwaśniewicz

 

format: B5

liczba stron: 240

oprawa: twarda

cena detaliczna: 32 zł

data wydania: 06.09.2007

 

Prezentowana książka jest próbą ukazania historii szabli polskiej i szabel obcych na polskim rynku, występujących na przestrzeni naszych narodowych dziejów. Ukazuje wielofunkcyjność szabli polskiej przy dominacji jej pierwotnej i najważniejszej funkcji, czyli funkcji orężnej, jej znaczenia w historii naszej kultury narodowej od czasów panowania króla Stefana Batorego po czasy nam współczesne. Szczególnym polem zainteresowania jest oczywiście szabla polska z uwzględnieniem zagadnień związanych z jej konstrukcją, typologią oraz symboliką.

 

„NOWOCZESNE WIATRÓWKI" - Maciej Szayer

 

165x235 mm

liczba stron: 216

oprawa: miękka

cena detaliczna: 23 zł

data wydania: 27.09.2007

 

Łatwy dostęp do broni pneumatycznej sprzyja dynamicznemu rozwojowi amatorskiego strzelectwa. Jednak do rekreacyjnego wykorzystania broni pneumatycznej nie wystarczy samo kupno pistoletu czy karabinka, potrzebna jest także stosowna wiedza na temat budowy i eksploatacji broni, jej wyboru pod kątem przewidzianych zastosowań, doboru amunicji i osprzętu, zasad celnego strzelania, rodzajów i sposobów organizowania imprez rekreacyjnych, a także tuningu broni i... wielu innych niuansów, których poznanie wymaga wieloletniego kontaktu z bronią.

 

„BROŃ PRECYZYJNA" - Marek Czerwiński

 

170x240 mm

liczba stron: 248

oprawa: twarda

cena detaliczna: 39,90 zł

 

Taktyka działania strzelców wyborowych. Techniki strzelań. Książka zawiera opis niektórych konstrukcji broni. Została napisana dla kilka grup Czytelników. Pierwsza, coraz liczniejsza, to myśliwi polujący na drapieżniki i szkodniki przy użyciu sztucerów typu varmint. Kolejną grupę jej Czytelników niewątpliwie stanowią strzelcy sportowi posługujący się bronią długą, zwłaszcza ci stojący na progu kariery zawodniczej. Publikacja powinna także zainteresować żołnierzy zawodowych, strzelców wyborowych z formacji policyjnych i wojskowych oraz coraz liczniejszy krąg kolekcjonerów broni.

 

„NIEBEZPIECZNE INFEKCJE LUDZI I ZWIERZĄT" - Kamil Sedlak, Markéta Tomišicková

 

Tłum. Tatjana Wojciechowska

format: A5

liczba stron: 176

oprawa: miękka

cena detaliczna: 25 zł

data wydania: 27.09.2007

 

Książka opisuje najpopularniejsze choroby odzwierzęce, które mogą zostać przeniesione na człowieka. W przystępny sposób przedstawia zasady higieny, których należy przestrzegać w kontakcie z domowymi pupilami, zwierzętami hodowlanymi oraz tymi spotkanymi przypadkowo. Autor zwraca również uwagę na choroby, z którymi można się spotkać w innych strefach geograficznych, co może okazać się niezwykle przydatne czytelnikom planującym egzotyczne podróże.

 

„NAUCZ SWOJE DZIECKO PŁYWAĆ" - Susan Meredith

 

150x210 mm

liczba stron: 96

oprawa: miękka

cena detaliczna: 29,90 zł

 

Stworzony przez doświadczonych instruktorów poradnik dla rodziców i opiekunów, który krok po kroku wyjaśnia, jak nauczyć dziecko pływać. Zaletą książki są liczne ilustracje umożliwiające korzystanie z niej wspólnie z dzieckiem.

 

10 TAŃCZĄCYCH DINOZAURÓW

 

220X275 mm

liczba stron: 12

oprawa: twarda

cena detaliczna: 35 zł

data wydania: 25.09.2007

 

Dzięki tej książeczce twoje dziecko polubi liczenie. Zabawne historyjki zachęcą małych Czytelników do czytania, a kolorowe zadania na magnesie do liczenia.

 

„ILUSTROWANY ALMANACH BITEW POLSKICH" - Piotr Rozwadowski, Bolesław Kasza

 

format: A4

liczba stron: 64

oprawa: twarda

cena detaliczna: 21 zł

data wydania: 20.09.2007

 

Książka dla starszych dzieci i młodzieży, opisująca najważniejsze bitwy w dziejach, w których wzięli udział polscy żołnierze. Zawiera ilustracje ukazujące bitwy, uzbrojenie i wizerunki żołnierzy z opisywanej epoki.

 

ŻYCIE AZTEKÓW

 

170x240 mm

liczba stron: 32

oprawa: miękka

cena detaliczna: 9,90 zł

data wydania: 28.09.2007

 

ŻYCIE WIKINGÓW

 

170x240 mm

liczba stron: 32

oprawa: miękka

cena detaliczna: 9,90 zł

data wydania: 28.09.2007

 

ŻYCIE W CHINACH

170x240 mm

liczba stron: 32

oprawa: miękka

cena detaliczna: 9,90 zł

data wydania: 28.09.2007

 

ŻYCIE INDIAN

 

170x240 mm

liczba stron: 32

oprawa: miękka

cena detaliczna: 9,90 zł

data wydania: 28.09.2007

 

Pouczający pod względem poznawczym i bogato ilustrowany cykl publikacji poświęcony egzotycznym cywilizacjom z zamierzchłej przeszłości. Ze szczególną uwagą autorzy podeszli do zagadnień dotyczących kultury, obyczajowości, życia codziennego i wojskowości poszczególnych ludów. Swe teksty adresują do ludzi młodych. Pragną rozbudzić u Czytelników chęć do samodzielnego poszukiwania kolejnych lektur dla poszerzania wiedzy.

 

„BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE POLSKI W XXI WIEKU„ - R. Jakubczak, J. Flis

 

170x240 mm

liczba stron: 512

oprawa: miękka

cena detaliczna: 35 zł

 

Książka zawiera usystematyzowaną wiedzę osadzoną w realiach międzynarodowych i polskich, dotyczącą zarówno bezpieczeństwa państwa, jak i obrony narodowej, wzajemnych relacji między nimi, w odniesieniu do zagrożeń XXI w.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...