„Mój zdrajca, moja miłość” już na VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 27-08-2022 22:12 ()


Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o wielkiej miłości, poświęceniu i walce o niepodległość, osadzona w Algierii lat 50. W rolach zakochanych do szaleństwa bohaterów, których rozdziela los, wystąpili: laureat Cezara - Vincent Lacoste („Na zawsze razem”, „Lolo”) i nagrodzona na festiwalu w Cannes Vicky Krieps („Nić widmo”, „Old”). Adaptacja powieści „O naszych rannych braciach” Josepha Andrasa o Fernandzie Ivetonie – działaczu niepodległościowym, walczącym o wyzwolenie Algierii z rąk Francuzów.

Algieria, 1956 rok. 30-letni działacz niepodległościowy, Fernand (Vincent Lacoste), zostaje aresztowany pod zarzutem podłożenia bomby w fabryce. Grozi mu za to kara śmierci, mimo że ładunek nie wybuchł i nikogo nie ranił. Ukochana Fernanda, Hélène (Vicky Krieps), z dnia na dzień staje się żoną „zdrajcy”, a jej życie zmienia się bezpowrotnie. Kobieta nie daje jednak za wygraną - postanawia walczyć o sprawiedliwość i życie męża.

Od 19 sierpnia film będzie można obejrzeć online na platformach:

Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Premiera VOD: 19 sierpnia 2022

Gatunek: dramat

Produkcja: Algieria, Belgia, Francja 2020

Reżyseria: Hélier Cisterne

Obsada: Vincent Lacoste (“Lolo”, “Na zawsze razem”, “Stracone złudzenia”), Vicky Krieps (“Nić widmo”, „Old”, „W gorsecie”, „Dziewczyna w sieci pająka”), Jules Langlade, Marc Brunet („Komisarz Moulin”, „Autostopowicz”, „Aptekarz”), Thomas Ducasse („Nóż + serce”, „Wyspy”), Jeanne Carré („Noc w Varennes”), Raphaël Thiéry („W pionie”, „Bliscy wrogowie”), Yoann Zimmer („Nieznajoma dziewczyna”, „Lato ‘85”, „Znam kogoś, kto Cię szuka”, „Dzikie stworzenia”).


comments powered by Disqus