„W gorsecie” - zobaczcie polski zwiastun!

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 25-08-2022 16:36 ()


Wielki zachwyt tegorocznego Cannes i niemal pewny kandydat do Oscara! Przepiękna i ponadczasowa opowieść o cesarzowej Sisi, która ponad wszelkie przywileje pragnęła wolności. Znakomite recenzje krytyków (100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes!) i fenomenalna Vicky Krieps („Nić widmo”) w roli głównej, nagrodzona w Cannes statuetką dla Najlepszej Aktorki (Un Certain Regard).

Zobaczcie oficjalny polski zwiastun filmu „W gorsecie”!

Canneńska premiera filmu „W gorsecie”, który olśnił widzów i krytyków, przyniosła liczne porównania do „Marii Antoniny” Sofii Coppoli czy „Spencer” Pablo Lorraina. Te tytuły łączy współczesny, wyrazisty i odważny styl opowieści o kobietach, których życiorysy odcisnęły niezwykłe piętno na obyczajowości. W filmie Marie Kreutzer w roli Sisi prawdziwe błyszczy Vicky Krieps, elektryzująca widzów na ekranie swoją niepokornością i magnetyzmem, których, wbrew cesarskim oczekiwaniom, cesarzowa Elżbieta nigdy nie porzuciła.

Nieoficjalnie już mówi się o tym, że zarówno film, jak i rola Vicky Krieps są poważnymi kandydatami w wyścigu po Oscarowe nominacje. „W gorsecie” premierowo trafi do kin dopiero w przyszłym roku, ale już w pierwszy weekend września odbędzie się wyjątkowy pokaz specjalny w ramach wydarzenia BNP Paribas Dwa Brzegi i M2 Films w warszawskiej Kinotece, gdzie film będzie można obejrzeć na kilka miesięcy przed planowaną premierą.

Dystrybutorem filmu „W gorsecie” jest M2 Films.


comments powered by Disqus