Dwa Brzegi i M2 Films już 3-4 września w Kinotece!

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 22-08-2022 15:07 ()


Stowarzyszenie Dwa Brzegi oraz firma M2 Films już 3 i 4 września zapraszają do warszawskiej Kinoteki na pokazy specjalne wybranych tytułów z programu tegorocznego Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi.

W programie przedpremierowe pokazy filmów, które w ostatnich miesiącach podbiły międzynarodowe festiwale i zelektryzowały publiczność: znakomite „W gorsecie” („Corsage”) z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli inspirującej, intrygującej, zbuntowanej i ponad wszystkie dworskie przywileje pragnącej wolności cesarzowej Sisi; thriller polityczny „Boy from Heaven” (Nagroda za Najlepszy Scenariusz MFF Cannes 2022) Tarika Saleha, który w związku ze swoją twórczością stał się persona non grata w swoim kraju pochodzenia; wyróżnione Nagrodą Jury w Cannes „The Eight Mountains” w reżyserii Charlotte Vandermeersch i Felixa Van Groeningena („Mój piękny syn”, „W kręgu miłości”) oraz najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów dokumentalnych hitów „Sugar Man” i „Człowiek na linie” – „Diana. The Princess”.

Widzowie będą mogli również zobaczyć ponownie na wielkim ekranie dwa tegoroczne kinowe hity – „Najgorszy człowiek na świecie”, nominowany do dwóch Oscarów film Joachima Triera z wielką rolą Renate Reinsve oraz „Duch śniegów”, zapierający dech w piersiach dokument z muzyką Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Widzów wybranych pokazów przywita Grażyna Torbicka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi, która zapowie festiwalowe projekcje!

Pokazy specjalne w Kinotece to wyjątkowa okazja, by przedpremierowo zobaczyć jedne z najgorętszych tytułów tegorocznych festiwali, które do polskich kin trafią dopiero w 2023 roku. Zarówno „W gorsecie”, „Boy from Heaven”, jak i „The Eight Mountains” właśnie znalazły się na liście filmów z szansą na nominacje do Europejskich Nagród Filmowych, a w swoich rodzimych krajach są niemal pewnymi kandydatami do Oscara.


comments powered by Disqus