Kino klasy Z bezpłatnie na platformie ARTE

Autor: ARTE Redaktor: Motyl

Dodane: 11-08-2022 19:50 ()


O „Białym ogniu” mówi się, że to najlepszy z najgorszych filmów świata. Prawdziwe kino klasy Z, w którym efekty specjalne są równie żenujące, jak fabuła i gra aktorska. Ten thriller z 1984 roku w reżyserii Jeana-Marie Pallardy’ego opowiada losy rodzeństwa, Bo i Ingrid, które wdaje się w bójkę o diament niezwykłej wielkości i niesamowitej jasności, który podobno pali każdego, kogo dotknie swoimi promieniami. Film jest dostępny na bezpłatnej platformie streamingowej ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/109788-000-A/bialy-ogien-1984-jean-marie-pallardy/.

Francusko-turecko-brytyjski „Biały ogień” to nieznany szerokiej publiczności hit z lat 80. Niektórzy twierdzą, że to najwspanialszy w swej „najgorszości” film wszech czasów. W sierpniu można go obejrzeć na platformie streamingowej ARTE.tv jako film miesiąca.

Jego akcja dzieje się w Turcji. Mike i Ingrid to rodzeństwo, których rodzice zostali zabici przez przestępców. Pracują w diamentowym biznesie razem ze swoim przybranym ojcem, Samem. Rodzeństwo zaczyna wynosić z kopalni drogie kamienie i sprzedawać je w mieście. Pewnego dnia, pracownicy kopalni odkopują legendarny „Biały ogień” - największy diament na świecie. Ingrid i Mike postanawiają uknuć intrygę mającą na celu jego kradzież. Zaczyna im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo...

W filmie występuje Robert Ginty, Fred Williamson, Gordon Mitchell i Jess Hahn. Piosenkę tytułową wykonuje rockowa grupa Limelight.

„Biały ogień” jest dostępny za darmo na platformie streamingowej ARTE po polsku do 31 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/109788-000-A/bialy-ogien-1984-jean-marie-pallardy/.


comments powered by Disqus