Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 24-08-2007 17:37 ()


’Angel’

 

"Angel" to historia wyreżyserowana przez François Ozona ("5x2", "8 kobiet"), pełna piękna i przepychu. Oprócz walorów estetycznych pojawią się także dylematy i trudne wybory między tym, co pożądane a tym, co nakazane.

Czas: 134 minuty

 

’7 Krasnoludków: Las to za mało – Historia jeszcze prawdziwsza’

 

W lesie nastąpiły zmiany. Królewna Śnieżka zamieszkała w zamku i urodziła syna. Jej przyjaciele, rozproszeni, wyruszyli w świat. Spokój burzy pojawienie się potwora – Tego Którego Imienia Nikt Nie Pamięta. Ogłasza on wszem i wobec, że powróci w pierwsze urodziny chłopca i zabierze go. Pokonać go można prosto – wypowiadając jego imię. Niestety, nikt z dworzan nie jest w stanie pomóc Śnieżce. Królewna postanawia zatem odnaleźć Krasnoludki i poprosić je o pomoc.

Czas: 95 minut

 

’Siódmy dzień’

 

Dramat oparty na faktach. Akcja filmu toczy się w Hiszpanii. Młoda Luciana zostaje uwiedziona i porzucona. To zdarzenie staje się przyczyną vendetty i śmierci wielu członków obu rodzin.

Ta tragedia wydarzyła się w sierpniu 1990 roku.

Czas: 103 minuty

 

’Evan Wszechmogący’

 

Druga odsłona nieznanych wyroków Pańskich. Tym razem Pan przemówi nie do Bruce'a, ale do Evana. Młody kongresman otrzymuje informacje, iż sam Bóg ma wobec niego plan. Zadanie, jakie mu wyznaczono, to zbudowanie arki. Do pomocy otrzymuje pierwszy numer poradnika ‘Budowanie Arki dla Opornych’. Zwierzęta również wykazują dziwne zachowanie, przybywają bowiem licznie parami by zamieszkać w Arce. Czy kolejna Boska opowieść odniesie taki sam sukces jak ‘Bruce Wszechmogący’? Oceńcie sami.

Czas: 95 minut

 

 

 

Premiery DVD

 

‘Kontrakt na zabijanie’

 

Od śmierci żony były policjant Ray Keene (Cusack) nie potrafi porozumieć się z synem. By polepszyć ich wzajemne relacje postanawia zabrać go na wyprawę w góry. Pech sprawia, że wśród leśnej głuszy trafiają na uciekającego z rąk policji jednego z najlepszych światowych zabójców Franka Cordella (w tej roli Morgan Freeman). Ray postanawia odeskortować przestępcę do najbliższego posterunku policji. Ich tropem podążą zarówno agenci jak i płatni zabójcy.

Czas: 97 minut

 

‘Krowy na wypasie’

 

Zwariowana komedia animowana. Główną postacią jest radosna krowa, która psoci, tańczy i śpiewa. Wraz z towarzyszami tych zabaw daje się we znaki farmerowi.

Czas: 86 minut

 

‘Czyściciel’

 

Pewien dozorca wiedzie nudne i uporządkowane życie. Niestety cierpi na zaniki pamięci. Tę przypadłość wykorzystuje ktoś, kto przekonuje go, że tak naprawdę jest on nie dozorcą ale tajnym agentem powiązanym zarówno z FBI jak i CIA.

Czas: 91 minut

 

‘Krwawy Diament’

 

Zdarzenia mające miejsce w filmie są oparte na autentycznych wydarzeniach. Podczas krwawej wojny w Sierra Leone w latach ’90 głównym źródłem dochodów walczących stron były diamenty. Do ich wydobycia wykorzystywano niewolniczą pracę porwanych z ich domów ludzi. Oprócz głównego wątku, ukazującego pogoń trójki bohaterów za wyjątkowo rzadkim diamentem, reżyser przedstawia krwawe sceny związane z obozami niewolniczymi, jak również masakrami wiosek dokonywanymi przez dzieci.

Czas: 138 minut

 

‘Iluzjonista’

 

Doskonały thriller. Akcja toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Wiedniu. Podobno poznał magię, powiadają że zgłębił pradawne sekrety, jego niesamowite zdolności powodują, że na pokazy ciągną tłumy widzów, wszak to wspaniały "Iluzjonista". Sam książę Leopold przybył na pokaz sztuki magicznej, wraz z swoją uroczą narzeczoną - Sophie. Niestety, magia działa także między tym dwojgiem, kiedyś bowiem Sophie i Iluzjonista byli sobie bliscy... a stara miłość nie rdzewieje. Czy zdolności iluzjonisty wystarczą, by zapewnić sobie i ukochanej bezpieczeństwo? Jego Książęca Mość nie pozwoli narzeczonej odejść, wie ona bowiem, że....

Czas. 110 minut

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...