Jean Dujardin w błyskotliwej satyrze na kino spod znaku 007!

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 21-06-2022 10:23 ()


Komediowa odpowiedź na przygody Jamesa Bonda, która szturmem podbiła kina nad Sekwaną, stając się drugim najpopularniejszym francuskim hitem 2021 roku. Niepoprawna politycznie, nieuznająca żadnych świętości i jadąca po bandzie satyra na kino szpiegowskie spod znaku 007. W roli głównej, agenta specjalnej troski z licencją na rozśmieszanie, uwielbiany przystojniak i laureat Oscara – Jean Dujardin („Artysta”, „Oficer i szpieg”, „Wilk z Wall Street”).

Świat bardzo zmienił się od ostatniej misji najlepszego francuskiego agenta OSS 117 (Jean Dujardin). Pojawiły się komputery, feminizm urósł w siłę, a wredni komuniści dorwali się do władzy. Wśród całego tego zamieszania Francja posyła swojego największego asa do Afryki, aby wsparł lokalnego prezydenta Bambę, którego reelekcji zagrażają rebelianci potajemnie dowodzeni przez jego piękną żonę – Zéphyrinę! Aby sprostać zadaniu OSS 117, po raz pierwszy w karierze, będzie musiał połączyć siły z młodym, dobrze zapowiadającym się agentem OSS 1001. Szybko też przekona się, że w sercu dzikiej Afryki czeka go misja trudniejsza, zdradliwsza i bardziej… upalna, niż wszystko, z czym mierzył się do tej pory.

Od 22 czerwca film będzie można obejrzeć w ramach Premium VOD na platformach: Premiery CANAL+, Canal+, Canal+ ONLINE, Player, VoD.pl, Polsat Box Go, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Agent specjalny: Misja Afryka © fot. Christophe Brachet , prod. Mandarin Production, Gaumont, M6 Films, Scope Pictures, dystr. Kino Świat 2022

 

Premiera Premium VOD: 22 czerwca 2022

Gatunek: komedia, sensacja, film szpiegowski

Produkcja: Francja 2021

Reżyseria: Nicolas Bedos („Poznajmy się jeszcze raz”, „Pan i pani Adelman”)

Scenariusz: Jean-François Halin („Tajemnice Saint-Tropez”, „OSS 117: Rio nie odpowiada”), Nicolas Bedos

Obsada: Jean Dujardin („Artysta”, „Oficer i szpieg”, „Wilk z Wall Street”), Pierre Niney („Yves Saint Laurent”, „Mężczyzna idealny”), Fatou N'Diaye („Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „Gorycz tropików”), Wladimir Yordanoff („Oficer i szpieg”, „Smak życia”)


comments powered by Disqus