Aukcja kasety VHS „Powrotu do przyszłości”

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Motyl

Dodane: 19-06-2022 22:42 ()


Powrót do przyszłości jest uważany przez wielu miłośników za jeden z najdoskonalszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono, więc nie powinien dziwić fakt, że wystawiony na aukcję kolekcjonerski przedmiot, który kiedyś należał do jednej z gwiazd produkcji, został sprzedany za spore pieniądze.

Oryginalna kopia zapieczętowanej kasety VHS Powrót do przyszłości została sprzedana za 75 000 dolarów na pierwszej w historii aukcji obejmującej tylko VHS, zorganizowanej przez Heritage Auction z siedzibą w Teksasie. Kopia była niegdyś własnością Thomasa Wilsona, który wcielił się w filmie w Biffa Tannena, a VHS z Powrotem do przyszłości był jedną z 260 zapieczętowanych kaset VHS dostępnych w bloku aukcyjnym. Inne sprzedane tytuły to Goonies, który został kupiony za 50 000 dolarów, promocyjna kopia Top GunSzczęk i Pogromców duchów. Egzemplarz Powrotu do przyszłości, który został wylicytowany, zawierał też podpisaną notatkę przez Wilsona, w której aktor żartował, że nie jest w stanie znaleźć odtwarzacza VHS do obejrzenia filmu.

Niezapomniany film Roberta Zemeckisa został po raz pierwszy wydany na VHS w 1986 roku w cenie 79,95 dolarów. To był zupełnie inny czas w historii, kiedy taśmy VHS były gorącym towarem. Oferta zakupu kasety VHS z licytacji z Powrotem do przyszłości czyni ją jedną z najdroższych kaset VHS, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji. Fani serii będą mieli również szansę na zdobycie kolejnego kawałka filmowej historii jeszcze w tym miesiącu. Entertainment Memorabilia Live Auction będzie licytować różową deskolotkę (tłumaczoną także jako poduszkolotkę) Marty'ego z Powrotu do przyszłości II, która może kosztować od 80 000 do 120 000 dolarów.


comments powered by Disqus