Wargaming rozszerza obecność w Europie

Autor: Wargaming Redaktor: Motyl

Dodane: 14-06-2022 22:37 ()


Wargaming w kwietniu b.r. podjął decyzję o wycofaniu się z rynków rosyjskiego i białoruskiego. Następnym krokiem w restrukturyzacji firmy jest otwarcie dwóch nowych biur – w Warszawie i Belgradzie, które wzmocnią globalne operacje firmy. Są to odpowiednio 7 i 8 lokacje w Europie, które dołączą do cypryjskiej Nikozji, litewskiego Wilna, czeskiej Pragi, brytyjskiego Guilford, niemieckiego Berlina oraz ukraińskiego Kijowa, gdzie Wargaming ma swoje przedstawicielstwa. Nowe biura przyjmą do 400 pracowników.

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy sformowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Będzie miał on na celu wzmacnianie gier z portfela wydawniczego firmy. Na chwilę obecną pracownicy będą wykonywać obowiązki w trybie pracy zdalnej. Planowane jest zatrudnienie ok. 50 osób do końca roku. Dalsze plany dla Wargaming Warsaw będą zależne od przebiegu restrukturyzacji firmy.

Wargaming Belgrade będzie składać się z talentów międzynarodowych i lokalnych w obszarze zarówno wydawniczym, jak i tworzenia gier. To biuro stanie się ważnym miejscem relokacyjnym dla pracowników Wargaming z różnych części świata. Studio skupi się na franczyzach World of Tanks i World of Warships oraz potencjalnym tworzeniu nowych gier.

„Warszawa i Belgrad to logiczne wybory na nowe kierunki. Oba miasta mają szybko rozwijające się sektory technologiczne oraz duży potencjał. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby tworzyć najlepsze zespoły twórcze i wydawnicze,” mówi Wiktor Kisłyj, prezes firmy Wargaming. „Nasza firma kontynuuje rozwój i ma wielkie plany na przyszłość. Warszawa i Belgrad będą kluczowe w ich realizacji.”

Więcej informacji na korporacyjnej stronie firmy pod adresem wargaming.com


comments powered by Disqus