Szykuje się powrót do „Sleepy Hollow”

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 12-06-2022 16:20 ()


Scenarzystka i reżyserka Lindsey Beer obecnie pracuje nad prequelem Pet Sematary, który znajduje się w postprodukcji. Obraz powstaje dla platformy streamingowej Paramount Plus. To jednak nie koniec, bo Beer ma na oku kolejny projekt gatunkowy, nad którym będzie pracować dla Paramountu. Deadline informuje, że Beer podpisał umowę, aby napisać, wyreżyserować i wyprodukować nową odsłonę Sleepy Hollow. Todd Garner i Spencer Walken z Broken Road Productions również zajmą się produkcją. Dokładnie to, jak zamierza podejść do materiału, jest na razie trzymane w tajemnicy. Sleepy Hollow wywodzi się z opowiadania Washingtona Irvinga z 1820 roku The Legend of Sleepy Hollow. 

Historia Irvinga doczekała się wielu adaptacji i reinterpretacji w ciągu lat, w tym klasycznego filmu animowanego Disneya, niedawnego serialu telewizyjnego Foxa oraz filmu Paramountu z 1999 roku w reżyserii Tima Burtonie, w którym Ichaboda Crane'a zagrał Johnny Depp.

Sleepy Hollow to dziwne, małe miejsce… niektórzy mówią, że jest przeklęte. Niektórzy mówią o nawiedzonych dolinach i strumieniach, upiornej kobiecie w bieli, upiornych nocnych wrzaskach i wyciach, ale przede wszystkim mówią o Bezgłowym Jeźdźcu. Ogromny, mroczny żołnierz, który jeździ bez głowy przez noc, przerażając nieszczęśliwych podróżników.


comments powered by Disqus