Rozśpiewane i roztańczone zwierzaki powracają na blu-ray i dvd!

Autor: Galapagos Films Redaktor: Motyl

Dodane: 28-05-2022 22:07 ()


Ulubieni bohaterowie filmu „Sing” powracają w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji studia Illumination! Optymistyczny koala Buster Moon i jego ekipa mają nowe wielkie marzenie. Planują zorganizować olśniewające show w światowej stolicy rozrywki Redshore City. Jest tylko jeden haczyk: muszą przekonać największego rockowego outsidera Claya Callowaya, aby do nich dołączył. W porywającym „Sing 2” Rosita, Ash, Johnny, Meena i Gunter razem z nowymi przyjaciółmi zaprezentują spektakularne wykonania muzycznych przebojów. Poznaj niezwykłą moc muzyki, która potrafi uleczyć każde serce! Premiera filmu na Blu‑ray™ i DVD 25 maja.

Koala Buster odniósł wielki sukces, New Moon Theatre stał się lokalnym hitem! Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz pragnienia mogą być tylko większe – na horyzoncie pojawia się marzenie wystawienia spektaklu w Crystal Tower Theatre mieszczącym się w światowej stolicy rozrywki Redshore City. Ale by tego dokonać, Buster i jego obsada – zlękniona Rosita, rockowa Ash, poważny Johny, nieśmiała Meena i oczywiście impulsywny Gunter – muszą dostać się do siedziby światowej sławy Crystal Entertainment i przekonać do siebie bezwzględnego Jimmy’ego Crystala.

W desperackiej próbie zwrócenia na siebie uwagi, Gunter wpada na szalony pomysł – zapowiada, że w ich nowym show wystąpi gwiazda rocka wielkiego formatu – Clay Calloway. Cały problem w tym, że ani Buster, ani nikt z obsady, nigdy nie spotkał Claya – artysty który ponad dekadę temu zaszył się przed światem po stracie żony. Co gorsze jednak, Buster nie zdawał sobie sprawy, że bezwzględny Crystal wolałby raczej zrzucić kogoś z dachu, niż dać się okłamać.

Kiedy więc zgadza się na występ grupy, Buster musi nie tylko wymyślić nowe widowisko nie z tego świata, ale jeśli chce uratować swoje życie, musi także udać się na desperackie poszukiwania Claya i spróbować nakłonić go do powrotu na scenę. Coś, co zaczyna się jako marzenie o wielkim sukcesie staje się emocjonującą opowieścią o mocy muzyki, która może leczyć nawet największe rany.

„Sing 2” to kontynuacja filmu z 2016 roku, który ukazał światu chwytającą za serce historię niezapomnianych postaci i z miejsca stał się wielkim przebojem. Pokazał jak ważne jest, by pozwolić sobie na wiarę w siebie i odważnie realizować wielkie marzenia. Spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na całym świecie. „Sing” to film, który świetnie zadziałał na wielu poziomach – mówi założyciel studia Illumination, Chris Meledandri. Był udany na poziomie emocjonalnym, a dodatkowo przez swoje urocze poczucie humoru sprawił, że widzowie mogli bez trudu przejrzeć się w historiach tych bohaterów. Jedną z najlepszych rzeczy przy tak dużej liczbie postaci jest obserwowanie jak każdy z widzów wybiera sobie innego bohatera, który staje się dla niego punktem odniesienia w filmie. A kiedy publiczność jest już związana z postaciami, wiesz, że masz duże szanse na sukces.

„Sing 2”, podobnie jak jego poprzednik, to film przesycony muzyką. W jednym filmie zmieściło się przeszło 40 współczesnych i klasycznych hitów reprezentujących szeroki wybór gatunków muzycznych: od popu, poprzez rock, K-pop, aż po latino. Znalazły się tutaj piosenki takich artystów jak: Billie Eilish, Drake, The Weeknd, Prince, Taylor Swift, BTS, Cardi B, Bad Bunny, J Balvin, Shawn Mendes czy Camila Cabello. A ponadto możemy usłyszeć również trzy klasyczne piosenki z repertuaru zespołu U2: „I Still Haven’t Found What I’m Looking For”, „Where the Streets Have No Name” i „Stuck in a Moment You Can’t Get Out Of”, a także zupełnie nowy utwór napisany przez lidera zespołu specjalnie do tego filmu: „Your Song Saved My Life”, który jest zarazem pierwszą nową piosenką U2 od 2019 roku. Sam Bono pojawia się również w „Sing 2” użyczając głosu legendarnej gwieździe rocka – Clayowi Callowayowi.

Muzyka sama w sobie jest jednym z głównych bohaterów tego filmu – mówi Chris Meledandri. Podobnie jak przy poprzednim filmie, współpracowaliśmy ze znakomitym producentem Harveyem Masonem, Jr., który obecnie jest również szefem organizacji Grammy. Dzięki jego bliskiej współpracy z każdym z aktorów, udało się osiągnąć efekt, którego sam jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszyscy spisali się rewelacyjnie! Czułem się jakbym pracował z grupą superbohaterów, a piosenka U2 „Stuck in a Moment” naprawdę utkwiła mi w głowie na długi czas. Scarlett Johansson nagrała ją bez żadnych cięć! Sam głos Scarlett, gitara i nic więcej. Żadnych kombinacji, żadnego autotune’a!

Reżyser filmu, Gareth Jennings również był pod wrażeniem pracy Masona przy sesjach – te nagrania sprawiały mi olbrzymią przyjemność. Tworzenie muzyki jest naprawdę fascynujące, a bycie częścią tego wszystkiego i obserwowanie z bliska pracy Harveya i jego zespołu było po prostu czymś magicznym. Ale Jennings nie krył też zadowolenia, kiedy mówił o pozostałych twórcach filmu, a sam proces wydał mu się podobny do tego, z czym zmierzyć się musieli jego bohaterowie. Tworzenie filmu jest naprawdę czymś niedorzecznym. To nie istnieje i wszystko, co musisz zrobić to wyśnić to, i uwierzyć że będzie wspaniałe. I kiedy już zaczniesz tworzyć, musisz do samego końca podtrzymywać tę wiarę. W tym wypadku zajęło to cztery lata. Przez cztery lata musieliśmy podtrzymywać ten sam poziom wiary i zaangażowania. Przez ten czas pracowało ze mną przeszło sto osób! To wszystko to niewyobrażalny wspólny wysiłek, który ostatecznie wymagał nie tylko wiary i energii, ale też prawdziwej pasji. Utrzymanie tego poziomu przez całą długość trwania prac jest nie lada zadaniem, ale ostatecznie tym co je wynagradza, jest sam film.

SING 2 zadebiutował w polskich kinach 21 stycznia 2022 roku. Obejrzało go ponad 1 318 000 tysięcy widzów. Już 25 maja ukaże się na Blu-ray™ i DVD.

 

Dodatki specjalne w wydaniach BLU-RAY™ i DVD:

            Dwa minifilmy:

  • Tylko dla oczu Guntera
  • Zwierzęcy magnetyzm

Oraz:

  • Wspólne śpiewanie
  • Materiały zza kulis
  • Jak rysować
  • Jak tańczyć
  • I wiele więcej!

comments powered by Disqus