Piekielny shooter Bloodhound zapowiedziany na PC i konsole

Autor: Kruger & Flint Productions Redaktor: Motyl

Dodane: 18-04-2022 18:57 ()


Na PC i konsole trafi Bloodhound, nastawiony na szybką i brutalną rozgrywkę FPS. Za nowym indie shooterem stoją twórcy pracujący wcześniej m.in. przy Dying Light 2, Witchfire czy Sniper: Ghost Warrior 3. W 2022 r. gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S, a na 2023 r. zaplanowano wersje na PlayStation 4 i PlayStation 5. Na PC dostępne jest już demo gry, podczas gdy na platformie crowdfundingowej Kickstarter trwa zbiórka na rozwój projektu.

Nowy shooter to debiutancki projekt polskiego niezależnego studia Kruger & Flint Productions. W skład zespołu wchodzą doświadczeni twórcy, którzy pracowali wcześniej przy grach znanych producentów z Polski (m.in. Techland, The Astronauts i CI Games).

Bloodhound to nawiązująca do klasycznych gier pierwszoosobowa strzelanka, nastawiona na dynamiczną i bezkompromisową zręcznościową akcję. W głównym trybie kampanii gracz wciela się w członka tajnego odłamu zakonu templariuszy i musi powstrzymać demoniczny kult diabelskiej Astaroth.

To gra tworzona z pasji – taka, w którą sami chcielibyśmy zagrać. Jest krwawo, jest brutalnie i jest intensywnie, a dodatkowego klimatu nadaje ciężka i nawiązująca do horrorów atmosfera. Wśród naszych głównych inspiracji znajdują się Doom, Quake i Painkiller, ale równocześnie sięgamy też np. do przepełnionego rozkładem i apokaliptycznymi motywami malarstwa Zdzisława Beksińskiego” – mówi CEO Kruger & Flint Productions, Rafał „Flint” Krzemiński.

W finalnej wersji Bloodhound zaoferuje m.in. kampanię składającą się z 4 aktów, zróżnicowane i mroczne lokacje, a także 15 typów przeciwników i 4 bossów. W eliminacji demonicznych kreatur graczom pomoże 10 rodzajów broni (m.in. maczeta, piła mechaniczna z miotaczem ognia, shotgun, railgun, kusza i wyrzutnia rakiet). Twórcy szykują również dodatkowe tryby gry (arena i wieloosobowe).

Już teraz na platformie Steam dostępne jest bezpłatne demo, które oferuje jedną arenę treningową i daje przedsmak tego, czym finalnie będzie Bloodhound” – dodaje producent w Kruger & Flint Productions, Jakub „Kruger” Kubiak.

Jednocześnie na platformie crowdfundingowej Kickstarter trwa obecnie zbiórka mająca wesprzeć prace nad dalszym rozwojem gry.

Bloodhound – główne cechy:

  • krwawa i intensywna rozwałka;
  • 15 typów przeciwników i 4 bossów;
  • różne tryby gry;
  • satysfakcjonujący arsenał (10 broni);
  • energetyczna muzyka metalowa (Sons of Amon).

W okolicach połowy 2022 r. Bloodhound ma zadebiutować w trybie wczesnego dostępu na PC (Steam). Datę pełnej premiery ustalono wstępnie na sierpień br. Jeszcze w 2022 r. tytuł ma trafić na konsole Xbox One i Xbox Series X/S, a na 2023 r. zaplanowano wersje na PlayStation 4 i PlayStation 5.

 

Bloodhound (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1926270/Bloodhound/

Bloodhound (Kickstarter):

https://www.kickstarter.com/projects/knfproductions/bloodhound-shooter

Bloodhound – Official Trailer:


comments powered by Disqus