Czy Darth Maul pojawi się w serialu o Obi-Wanie?

Autor: Paragon Redaktor: Motyl

Dodane: 15-03-2022 06:30 ()


Podobnie jak Boba Fett, Darth Maul poruszył wyobraźnię fanów po swoim debiucie w Gwiezdnych wojnach. Kiedy Obi-Wan Kenobi podzielił go na pół, to wydawało się, że to koniec Maula, przynajmniej tak myśleliśmy. Postać powróciła później w Star Wars: The Clone Wars, Star Wars: Rebels i pojawiła się na w Solo a według THR, Darth Maul miał powrócić w nadchodzącym serialu o Obi-Wanie Kenobim. 

Nie jest tajemnicą, że seria Obi-Wan Kenobi przeszła za kulisami kilka poważnych kreatywnych zmian, w końcu została pierwotnie opracowana jako film. Kiedy Hossein Amini był związany ze scenariuszem, historia podobno kręciła się wokół Kenobiego wychodzącego z ukrycia, aby chronić młodego Luke'a Skywalkera, a jednym ze złoczyńców, którzy chcieli go ścigać, miał być Darth Maul. THR przyznaje jednak, że źródła opowiadają sprzeczne historie. Jeden z nich twierdzi, że Ray Park był przewidywany do ponownego wcielenia się w rolę Dartha Maula i był na planie przed produkcją i treningiem kaskaderskim, a może nawet nakręcił materiał testowy. Inne źródło twierdzi, że Darth Maul nigdy nie miał wrócić do serii, ale tak czy inaczej, nie jest częścią historii, która ma zadebiutować w maju. Chociaż Maul się nie pojawi, to Luke Skywalker pozostanie, ale młody aktor, który pierwotnie został wybrany do roli, został zastąpiony, zanim nakręcił jakiekolwiek sceny.

Kiedy w 2020 roku wstrzymano przedprodukcję serialu Obi-Wan Kenobi, reżyser Deborah Chow pokazała scenariusz Dave'owi Filoniemu i Jonowi Favreau. Obawiali się, że historia Obi-Wana jest trochę zbyt podobna do The Mandalorian i wezwali Chow, by się nie ograniczała, a to oznaczało porzucenie Dartha Maula i dodanie do historii Dartha Vadera i Inkwizytorów. Jak wyszło? Przekonamy się już 25 maja 2022 r. 

 


comments powered by Disqus