Wielkie piękno na dużym ekranie z hipnotyzującą muzyką Nicka Cave’a

Autor: M2 Films Redaktor: Motyl

Dodane: 09-03-2022 19:31 ()


Prawdopodobnie najbardziej kojący film, jaki zobaczycie w tym roku. Epicka i fascynująca opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. „Duch śniegów” z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami oraz zachwycają ścieżką dźwiękowa, za którą stoją Nick Cave i Warren Ellis, to niezwykłe filmowe doświadczenie. W kinach już 1 kwietnia!

Film „Duch śniegów”, nagrodzony Cezarem oraz nagrodą Lumiere dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, to fascynująca wędrówka, przez którą prowadzi nas światowej sławy fotograf, Vincent Munier, pierwszy w historii artysta trzy razy z rzędu nagrodzony statuetką BBC Wildlife Photographer of the Year. Dzięki jego zapierającym dech w piersiach zdjęciom dziewiczej przyrody, można poczuć radość z bliskości z naturą, która przynosi spokój, ukojenie i prawdziwy zachwyt nad światem, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Współtwórczynią filmu jest utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet, która razem z Vincentem Munierem odbyła podróż po majestatycznej i pełnej tajemnic Wyżynie Tybetańskiej, w której króluje niemal nieuchwytna dla ludzkiego oka pantera śnieżna.

Wspaniałą oprawą dla hipnotyzującego świata dzikiej przyrody jest muzyka oryginalna autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Poza wspólnym projektem Nick Cave and the Bad Seeds, artyści skomponowali wcześniej muzykę m.in. do filmów „Droga" z Viggo Mortensenem czy do „Zabójstwa Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda".

Film „Duch śniegów” miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Zdobył aż trzy nominacje do Cezarów, nazywanych francuskimi Oscarami, i podobnie jak podczas rozdania nagród Lumiere, wygrał w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

„Duch śniegów”, którego polskim dystrybutorem jest M2 Films, trafi do kin już 1 kwietnia.


comments powered by Disqus