Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 17-08-2007 17:43 ()


’Transformers’

 

Jest to filmowa wersja popularnego serialu animowanego. Są zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie niż my. Mogą transformować się w różnego rodzaju urządzenia i pojazdy – niektóre z nich przybyły by nas chronić, jednak większość ma niezbyt pokojowe zamiary. W samym centrum wojny znajdzie się para nastolatków. Czy uda im się wygrać? Czy ziemia przetrwa?

Czas: 144 minuty

 

’Czarna Dalia’

 

Jest to historia oparta na faktach i mająca miejsce w L.A. w latach 40. W niezwykle brutalny sposób zamordowano tam młodą kobietę – Betty Short, znaną jako ‘Czarna Dalia’. Pseudonim ten zawdzięczała swoim czarnym jak noc włosom. Dwaj detektywi: Leland "Lee" Blanchard (Aaron Eckhart) i Dwight "Bucky" Bleichert (Josh Hartnett) będą starali się rozwiązać zagadkę jednocześnie poruszając się w świecie korupcji i wpływów.

Czas: 121 minut

 

’Zakochany Molier’

 

Historia słynnego XVII–wiecznego geniusza komedii. Zaledwie 22-letni dramatopisarz Molier przyjeżdża wraz ze swoją trupą do Paryża. Niestety jego dramaty stają się klapą finansową, a ze względu na jego długi wkrótce pojawiają się komornicy. W efekcie Molier trafia do więzienia, tam jednak los się do niego uśmiechnie. Pewien paryski bogacz składa mu propozycję nie do odrzucenia – wyciągnie go z więzienia o ile Molier nauczy go bon tonu, elokwencji, a także sposobu na uwodzenie i imponowanie kobietą. Sytuacja robi się niebezpieczna, gdy Molier zakochuje się w żonie swojego dobroczyńcy.

Czas: 120 minut

 

’Żelary’

 

Akcja filmu rozgrywa się w czasie drugiej wojny światowej w Czechach. Młoda pielęgniarka, choć nie jest członkiem ruchu oporu, to w głębi serca go wspiera. Dlatego opatrując rannych nie zadaje zbędnych pytań. Te działania jednak zmuszają ją do pośpiesznego opuszczenia miasta. Z pomocą przychodzi jej Joza, który ukrywa ją w swojej rodzinnej miejscowości – Żelary, gdzie angażuje ślub by dać kobiecie nową tożsamość. W Żelarach żyje się jednak zupełnie inaczej – zgodnie z naturą, bez prądu i bieżącej wody. Hana odkryje tam coś, co zupełnie zmieni jej życie.

Czas: 150 minut

 

’Don’

 

Don to kolejna produkcja Bollywood. Policja stara się dotrzeć do szefa gangu narkotykowego. W tym celu starają się pochwycić jego prawą rękę – Dona. Ten jednak wciąż się wymyka pozostawiając za sobą martwych wrogów. Gdy zabija Ramesha, do akcji wkracza siostra zmarłego – Roma, która poprzysięga zemstę mordercy brata. Policji udaje się w końcu dopaść Dona, a w jego miejsce w mafijnej organizacji umieścić podobnego do niego śpiewaka. Od tego momentu film komplikuje się coraz bardziej, prowadząc do niebezpiecznych ale i zabawnych sytuacji.

Czas: 171 minut

 

 

 

Premiery DVD

 

‘Wakacje Jasia Fasoli’

 

Jaś Fasola ponownie w akcji. Tym razem bohater wygrywa wycieczkę na południe Francji, a także kamerę, dzięki której będzie mógł uwiecznić te niezapomniane chwile. Jak to z panem Fasolą bywa, nic nie będzie toczyło się tak jak powinno.

Czas: 89 minut


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...