Portal Games pracuje nad oficjalną linią gier osadzoną w świecie Batmana

Autor: Portal Games Redaktor: Motyl

Dodane: 24-01-2022 22:41 ()


Portal Games we współpracy z Warner Bros. Consumer Products (WBCP), DC i Genuine Entertainment, ogłosiło, że podpisało umowę na produkcję oficjalnie licencjonowanych gier planszowych osadzonych w uniwersum DC z postaciami znanymi z Batmana.Wszystkie gry z serii Batman zawierać będą nowe wersje systemu wykorzystanego w narracyjnej, kooperacyjnej i wielokrotnie nagradzanej grze Detektyw, wydanej przez Portal Games, zapewniając rozgrywkę dla 2 do 4 graczy, którzy połączą siły z Mrocznym Rycerzem i przeżyją historie rodem z Batmana. „W wielu innych grach walczysz jak Batman, a teraz będziesz musiał myśleć jak Batman” – mówi Ignacy Trzewiczek, prezes i główny projektant serii. „Każdy fan wyobrażał sobie, jak by to było przemierzać ulice Gotham City i rozwiązywać sprawy u boku najlepszego detektywa na świecie, dlatego praca z WBCP i DC nad naszą własną linią spraw Detektywa w tym kultowym uniwersum była spełnieniem marzeń całego zespołu”.

Batman: Everybody Lies, pierwsza gra z serii, przedstawia oryginalną historię, w której gracze muszą zbierać dowody i łączyć fakty, by rozwikłać zagadkę. Czerpiący garściami ze świata znanego z komiksów, Batman: Everybody Lies pozwala graczom wcielić się w role czterech kluczowych śledczych – przenikliwego dziennikarza Warrena Spaceya, wytrwałej reporterki Vicki Vale, brutalnego detektywa Harveya Bullocka lub przebiegłej Catwoman – którzy zostają wciągnięci w serię tajemniczych wydarzeń rozgrywających się w Gotham City. Choć z początku robią to z własnych pobudek, ostatecznie stają się niespodziewanymi sojusznikami, którym powierzono pomoc w udaremnianiu poczynań złoczyńców znanych i nieznanych, tak jak Najlepszy Detektyw Świata!

W trakcie gry gracze muszą rozwiązać szereg wymagających spraw, dysponując ograniczoną ilością czasu i zasobów. Gracze wspólnie podejmują decyzje dotyczące dalszego śledztwa, odwiedzając słynne lokacje w Gotham City (Batcave, Azyl Arkham, Więzienie Blackgate czy redakcję Gotham City Gazette) i napotykając znane postacie z komiksów(Batmana, Pingwina, Poison Ivy, Mr Freeze’a, Scarecrowa i nie tylko), podążają za tropami, przesłuchują podejrzanych i zbierają informacje potrzebne, by pomóc ocalić Gotham City. Jednak nawet jeśli ci niespodziewani sojusznicy łączą siły, ich cele nie zawsze są zbieżne. Aby uchwycić złożoność komiksów, Portal dodał do systemu Detektywa nową mechanikę ukrytych motywacji, która przypisuje każdemu z graczy tajne cele i unikalne warunki zwycięstwa, w zależności od tego, którą z postaci DC wybiorą.

Podczas rozgrywki gracze będą wykorzystywać różne fizyczne i cyfrowe komponenty gry, by rozwiązywać zagadki i pokierować fabułą w zabawnych i zaskakujących kierunkach – talię kart z niezbędnymi wskazówkami i zwrotami akcji, przeróżne materiały informacyjne oraz dedykowaną stronę internetową z dostępem do archiwów Gotham City Gazette. Gra zawiera także inny nowy tematyczny element – Sceny – ożywiające wybrane fragmenty dzięki oryginalnym ilustracjom komiksowym.

Zaczynając od Prologu, którego celem jest zapoznanie graczy z zasadami gry, Batman: Everybody Lies kontynuuje fabułę trzema dużymi sprawami do rozwiązania, z których każda zapewnia około 2-3 godziny rozgrywki. Sprawy mogą być rozgrywane osobno, ale jeśli gracze rozwiążą wszystkie cztery części, odkryją całą główną fabułę z epickim punktem kulminacyjnym. Każdy scenariusz kończy się raportem końcowym z pytaniami weryfikującymi, jak dobrze zespół zbadał sprawę. Ten format gry leżał u podstaw komercyjnego sukcesu nagradzanej serii gier Detektyw, wydawanej przez Portal Games od 2018 roku i nieustannie poszerzającej się o nowe oryginalne i licencjonowane tytuły, które sprzedały się już w setkach tysięcy kopii w kilkunastu wersjach językowych.

Przyszłe gry będą mogły odkrywać inne zakątki DC Universe, a także czerpać inspiracje z filmów i seriali DC. „Świat Batmana jest z pewnością jednym z najlepszych uniwersów dla gier detektywistycznych, jakie kiedykolwiek stworzono”, mówi dyrektor generalny Genuine Entertainment Joe LeFavi, który pośredniczył w umowie Portal/DC i jest producentem oraz menedżerem marki w serii gier planszowych Portalu. „Zatem tak długo, jak Gotham City potrzebuje Mrocznego Rycerza, możemy tworzyć dla niego i naszych graczy kolejne sprawy do rozwiązania na kolejne lata”.

Batman: Everybody Lies zadebiutuje wiosną 2022 roku w epickiej kampanii przedsprzedażowej, która rozpocznie się 4 marca.


comments powered by Disqus