Choinka – SABINA i Michał Salamon

Autor: Czesław Wyrwidąb Redaktor: Motyl

Dodane: 23-12-2021 23:24 ()


Magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. My – schowani w cieple naszego domu, patrzący zza szyb na ten biały spektakl.  W tle mityczno-biblijna, niebiańska historia, odtwarzana na całym świecie już ponad 2021 lat. „Li, li, laj  - li, li, laj...”  Czysta magia zaklęta w słowa mistrza Juliana Tuwima i dźwięki skomponowane przez SABINĘ i Michała Salamona (https://www.michalsalamon.com).

W tym świątecznym utworze znajdziemy tęsknotę za dzieciństwem, za ciepłem domu i drugiego człowieka. Otulimy się czystym pięknem – słów i muzyki. To wspaniały prezent od Artystów dla słuchaczy, na ten szczególny czas. Kompozycja powstała w domowym zaciszu warszawskiego mieszkania młodych twórców, za zgodą spadkobierców twórczości J. Tuwima. Niesie w sobie melancholię wysmakowanej harmonii, wirtuozerię gry pianisty, delikatność głosu wokalistki i przekaz płynący z wiersza, jednego z najwybitniejszych poetów polskich. Dedykowaną ilustrację na okładkę stworzył Marcin Minor (https://www.behance.net/MarcinMinor).

Utwór „Choinka” dostępny  na kanałach streamingowych:

http://www.soundline.biz/SABINAChoinka

SABINA  czyli Sabina Karwala  

Artystka niezależna, sama pisze teksty, komponuje, kreuje swą artystyczną wizję. Jest zawodową aktorką, kompozytorką, wizjonerką. Mając głowę pełną pięknych wizji, jednocześnie mocno stąpa po ziemi. Z jednej strony delikatna, wręcz efemeryczna, z drugiej zaś – wulkan energii i sceniczna charyzma. Dokładnie wie, czego chce.  Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie dziś kontynuuje swą pracę naukową, na studiach doktoranckich.  Do niedawna spełniająca się głównie na scenach teatralnych, (obecnie gra m.in. w musicalu „Chicago”), można zobaczyć ją również w produkcjach serialowych i filmowych . Finalistka 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku, prezentując swój pierwszy singiel zatytułowany „Kołysanka”. W roku 2019 wydała swoją debiutancką płytę "Lepidoptera". Obecnie promuje utwory z drugiego, autorskiego albumu pt. „Bluemental", którego premiera planowana jest na wiosnę 2022 roku.

Zobacz koniecznie:

FB: https://www.facebook.com/SabinaKarwala

IG: https://www.instagram.com/sabinamachina/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCKfCMw4T6rfg8-Ago0FQYFQ

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/0iPraaPlcEhdbhEVtaZ598

WWW. https://goingnew.pl/sabina/

DRZEWKO: https://linktr.ee/sabinamachina

 

MICHAŁ SALAMON

Pianista, Kompozytor, aranżer, a ponadto wykładowca, wydawca i producent. Współzałożyciel zespołów “Fours collective” oraz “Quindependence”. Twórca projektu „Salamonspace“. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, na kierunkach fortepian jazzowy oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z dyrygenturą chóralną.

Wielokrotnie występował na scenach muzycznych Polski i Europy, współpracował z artystami świata muzyki rozrywkowej, m.in.: Kayah, Małgorzata Ostrowska, Natalia Kukulska, Ania Karwan, Marysia Sadowska, Mateusz Ziółko, Damian Ukeje oraz z Filharmonią Futura i Orkiestrą Vieniawa.

Pianista brał udział w licznych festiwalach jazzowych, m.in.: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwal Kolory Polski, YMCA Europe Festival (Czechy), Polska Jazz (Węgry), Nisville Jazz Festival (Serbia).

Michał Salamon jest laureatem licznych wyróżnień i nagród, m.in.:

2014 – Fours Collective – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce

2015 – Quindependence – Jazz Juniors – II miejsce

2016 – Quindependence – Jazzowy Debiut Fonograficzny – I miejsce

W 2020 roku nagrał i wyprodukował płytę „Michał Salamon – Lion’s Gate”, o której Leszek Możdżer powiedział: „Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów. Szczerze mówiąc nawet trochę zazdroszczę Salamonowi, bo sam bym chciał taką nagrać”. W plebiscycie Jazz 2020 Magazynu JazzPRESS w kategorii Polska Jazzowa Płyta Roku album Michała zajął IV miejsce.

 


comments powered by Disqus