Rover Mechanic Simulator wkrótce na PS4 i PS5. Czas na remonty marsjańskich łazików

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 01-12-2021 23:52 ()


Już od 6 grudnia br. Rover Mechanic Simulator będzie dostępny także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. To unikalny tytuł, który pozwala na zostanie mechanikiem marsjańskich łazików, wiernie odwzorowanych na podstawie dokumentacji technicznej NASA. Wcześniej Rover Mechanic Simulator został wydany na PC i konsolach Xbox. Na 2022 r. planowana jest również premiera na Nintendo Switch.

Rover Mechanic Simulator to tytuł stworzony przez polskie studio Pyramid Games S.A., które jest znane m.in. z gry Castle Flipper i nadchodzącego Occupy Mars. Już wcześniej symulator pojawił się na PC oraz Xbox One i Xbox Series X/S. Gra jest oceniana bardzo dobrze – na platformie Steam odsetek pozytywnych recenzji graczy utrzymuje się na poziomie 90 proc.

Za wydanie gry na PlayStation 4 odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności Rover Mechanic Simulator działa też na PlayStation 5.

Gracz wciela się w mechanika naprawiającego i konserwującego łaziki w pierwszej kolonii na Marsie. Rozgrywka w Rover Mechanic Simulator polega na wykonywaniu różnych zleceń i obejmuje cały szereg czynności. Wymagana jest więc m.in. analiza problemu, znalezienie rozwiązania i przeprowadzenie samej naprawy. Żeby pozyskać części konieczne do naprawy, gracz drukuje je w swoim warsztacie za pomocą drukarki 3D.

Symulator oferuje kilka różnych rodzajów łazików (Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit) oraz śmigłowiec-dron Ingenuity. Każdy z nich znajduje się na Marsie, a został odwzorowany w oparciu o dokumentację techniczną NASA. Twórcy oddają do dyspozycji graczy różne narzędzia, w tym np. suwnicę, lutownicę, niszczarkę i drukarkę 3D. Postępy w grze przekładają się na rozwój postaci, a cały symulator zapewnia łącznie kilkanaście godzin zabawy.

Rover Mechanic Simulator łączy relaks i edukację. Postawiliśmy przy tym na wysoki poziom realizmu – poszczególne modele wiernie oddają budowę rzeczywistych łazików. Zdecydowaliśmy się oczywiście też na pewne uproszczenia, bo wiadomo, że rzeczywisty sprzęt został stworzony z myślą o podróży w jedną stronę, a w naszej grze każdy łazik można jednak naprawić” – mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

Rover Mechanic Simulator – główne cechy:

  • kariera marsjańskiego mechanika;
  • relaksująca i edukacyjna rozgrywka;
  • wiernie odwzorowane łaziki;
  • system rozwoju postaci i umiejętności;
  • zróżnicowane i angażujące zlecenia.

Datę premiery Rover Mechanic Simulator na PlayStation 4 i PlayStation 5 ustalono na 6 grudnia 2021 r. Na 2022 r. zaplanowano wydanie gry także na Nintendo Switch.

 

Rover Mechanic Simulator (PlayStation Store):

https://store.playstation.com/concept/10003629/

Rover Mechanic Simulator – PlayStation Trailer:

 

Rover Mechanic Simulator (Microsoft Store):

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/rover-mechanic-simulator/9n6chh3kgn3r

Rover Mechanic Simulator (Steam):

https://store.steampowered.com/app/864680/Rover_Mechanic_Simulator/

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Rover Mechanic Simulator

gatunek: symulacje, rekreacyjne, niezależne, edukacyjne, kosmiczne

producent: Pyramid Games S.A.

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, niemiecki, chiński uproszczony, rosyjski, włoski, ukraiński, węgierski, hiszpański, turecki

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 5,6 GB

data premiery: 6.12.2021 r. (PlayStation 4, PlayStation 5), 22.09.2021 r. (Xbox One, Xbox Series X/S), 12.11.2020 r. (PC – Steam), 2022 (Nintendo Switch)


comments powered by Disqus