Podejmij wyzwanie z nowymi grami książkowymi z cyklu „Escape Quest”!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 28-11-2021 23:09 ()


„Escape Quest” to kolekcja gier książkowych, których głównym bohaterem jest sam czytelnik. By w pełni cieszyć się fabułą, musi wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i sprytem podczas rozwiązywania zadań ukrytych na kartach książki. Zachęci go do tego porywająca historia i innowacyjna mechanika, która wymaga spostrzegawczości i kreatywnego podejścia. 24 listopada br. ukazały się kolejne gamebooki z cyklu „Escape Quest”: „Alcatraz: Infiltracja”, w którym gracz staje przed wyzwaniem ucieczki z najlepiej strzeżonego więzienia w USA oraz „Superbohaterowie”, czyli niezapomniana przygoda w Akademii superbohaterów.

Ucieknij, jeśli zdołasz!

„Alcatraz: Infiltracja” to gra książkowa, która przeniesie czytelnika do najsłynniejszego amerykańskiego więzienia. Wcieli się on w rolę dziennikarza śledczego, którego zadaniem będzie odkrycie prawdziwej sensacji.  Na własnej skórze doświadczy życia w Alcatraz i odkryje jego najbardziej ponure i najpilniej chronione sekrety. Musi jednak bardzo uważać, bo działa pod przykrywką i nie ma co liczyć na ulgowe traktowanie.  Autorem scenariusza książkogry jest Fabrice Glikman. Ilustracje stworzył Maxime Teppe.

Witaj w Akademii!

Z tomem „Superbohaterowie” czytelnik przekona się, że superbohaterowie naprawdę istnieją! Są nimi studenci Akademii, których codziennie widuje w wiadomościach, działający ramię w ramię ze służbami ratunkowymi i policją. Gdy pewnego dnia otrzymuje list, w którym dyrektorka Akademii zaprasza go do swojej szkoły, ma tylko jedno wyjście – musi przyjąć wyzwanie. Z wielką siłą rodzi się wielka odpowiedzialność! Autorami scenariusza książkogry są Florian Sirieix i Frédéric Vaugnat, a ilustracje stworzył Jean-Jacques Dzialowski.

Czy podejmiesz wyzwanie?

SeriaEscape Quest” to połączenie powieści paragrafowej z grą role-playing oraz łamigłówkami w stylu escape room. Przygody, tajemnice i ucieczki z zastawionych pułapek, a do tego wszystkiego solidny trening logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Gra odbywa się offline i nie wymaga żadnych aplikacji, bo wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się w książce. Mechanika gry skonstruowana jest w ten sposób, że rozwiązaniem zadania jest numer strony, na jaką należy się udać, by kontynuować opowieść. By znaleźć ukryte wskazówki i to zadanie rozwiązać, trzeba użyć specjalnych zakładek, a nawet przekręcać i zaginać strony. Czasem zadanie wymaga wycięcia elementu, dopasowania, zmierzenia go czy ułożenia jak puzzle, przez co poszczególne tomy serii nabierają mocno growego charakteru. Książkogry z serii „Escape Quest” są przeznaczone do samodzielnej zabawy, ale czasem przydaje się pomoc rodziny czy znajomych. Mechanika gry pozwala na wspólne główkowanie nad zadaniami oraz dzielenie się wrażeniami z gry. Wszystkie tomy cyklu przeznaczone są dla osób powyżej 12 roku życia. Cena tomu to 39,99 zł. Książkogry można kupić w księgarni Egmont.pl oraz w punktach sprzedaży gier i książek na terenie całego kraju.

Dotychczas w serii „Escape Quest” ukazało się sześć książkogier: „Poszukiwacze zaginionego skarbu” dla miłośników przygód spod znaku Indiany Jonesa; „Za garść neodolarów” dla odkrywców tajemnic cyberprzestrzeni; „Sam w Salem”, czyli wciągająca przygoda, w której historia miesza się z okultyzmem, niezwykła wędrówka przez różne wirtualne światy – „Świat wirtualny”, „Tajemnica Marsa” - fascynująca przygoda dla amatorów podróży w czasie oraz „Arsène Lupin rzuca wyzwanie”, czyli gratka dla fanów historycznych klimatów.

 

 


comments powered by Disqus