Ruszyła kampania crowdfundingowa Crossroads Inn: The Board Game!

Autor: Klabater Redaktor: Motyl

Dodane: 02-11-2021 17:57 ()


 Klabater rozpoczął zbiórkę środków na planszową edycję swojej flagowej gry, Crossroads Inn, w serwisie Gamefound - po kilku godzinach kampania osiągnęła ponad 30% wymaganej kwoty. Planszowa adaptacja bestsellerowej produkcji Klabatera znanej do tej pory z PC i konsol umożliwi 2-4 graczom rywalizację o laur najlepszego karczmarza królestwa Yorvale!
 
Odwiedź stronę kampanii Crossroads Inn: The Board Game!
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii na stronie Gamefound. Celem zbiórki jest kwota 20 000 EUR, która w całości zostanie przeznaczona na produkcję i dystrybucję gry. Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy bezpłatną, dostępną cyfrowo, pięknie ilustrowaną książkę kucharską w klimacie Crossroads Inn. Książka zawiera 12 specjalnych przepisów potraw ze świata gry. Dodatkowo, każdy wspierający naszą zbiórkę będzie mógł uprzednio przetestować grę planszową grając w jej cyfrową edycję dostępną poprzez aplikację Tabletop Simulator

Klabater ma również specjalną ofertę dla tych, którzy zdecydują się wesprzeć grę w ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia kampanii - specjalnie zaprojektowany Znacznik Pierwszego Gracza w postaci drukowanej za pomocą technologii 3D figurki przedstawiającej Martyna Breveta - legendarnego karczmarza z Yorevale znanego z wersji PC i konsolowej gry!
 
Oraz z pierwszymi zapowiedziami i recenzjami gry poniżej:

Dlaczego warto wesprzeć kampanię Crossroads Inn: The Board Game?

???? Masz pewność, że zagrasz jako pierwszy, bez konieczności czekania na edycję sklepową!

???? Ekskluzywna wersja Innkeepers Edition nie będzie dostępna w sprzedaży poza Gamefoundem - tylko w trakcie kampanii crowdfundingowej można w przystępnej cenie nabyć tę bogatą limitowaną wersję gry.

???? Tylko na Gamefoundzie gracze otrzymają dostęp do specjalnych kart “królestwa” (x10), które znacznie wpływają na rozgrywkę dodając nowe scenariusze.

???? Tylko podczas tej zbiórki gracze będą mogli zdobyć unikatowy Znacznik Pierwszego Gracza w postaci figurki 3D Martyna Breveta!

???? Wspierasz niepowtarzalny pomysł - niewiele jest gier planszowych, w których możesz wcielić się w prosperującego właściciela tawerny, a jednocześnie pretendenta do tronu królestwa!

Przedstawiamy wizualizację elementów wydania gry:
Ciężki los karczmarza, czyli tawerna, bękarty i wyścig o władzę!

Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna planszowa gra ekonomiczna, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zbudować własną karczmę, zatrudnić personel, urządzić jej wnętrze i dostosować ofertę do potrzeb zróżnicowanej klienteli… Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie - zupełnie przypadkiem - umiera król, a jego nieślubne dzieci muszą rywalizować ze sobą o schedę.

Gracze w liczbie od 2 do maksymalnie 4 osób, wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę Yorevale dla siebie. W celu uniknięcia krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i tak oto rodzi się honorowy zakład - ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

"Wybraliśmy serwis Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych. Stronę kampanii obserwuje już ponad 1500 osób, a nie ujawniliśmy jeszcze wszystkich przygotowanych niespodzianek.” - mówi Michał Gembicki, Producent gry w Klabater SA.
Jak zostać królem lokalnej gastronomi … i małego królestwa przy okazji!

W Crossroads Inn: The Board Game gracze zbudują karczmę od podstaw, zadbają o oryginalne przepisy i urozmaicone menu, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych i przaśnych “ciemiężonych”, po wyrafinowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty - koniec końców każdy chce się napić i dobrze zjeść. Celem gry jest zdobycie przez jednego z graczy największej liczby punktów reputacji, a co za tym idzie zwycięstwo w wyścigu o tytuł najpopularniejszej tawerny w królestwie. Punkty reputacji gracze zdobywają poprzez odpowiednie udekorowanie tawerny, zatrudnianie bardów i fachowej obsługi oraz rozwijanie menu. Do rozwoju biznesu zawsze potrzebne są pieniądze, stąd drugim celem (po zdobyciu reputacji) dla gracza jest pomnażanie majątku i gromadzenie złotych guldenów. Gracze wchodzą ze sobą również w interakcję i poprzez mechanizm plotek mogą sobie nawzajem psuć szyki.

Rozgrywka opierać się będzie zatem na przewidywaniu - oraz blokowaniu! - ruchów reszty bękarciego rodzeństwa prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden! Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i egzotycznych składników do potraw, dobrze wyszkolona służba - wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy - uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się co bardziej wymagającymi gośćmi.

Crossroads Inn: The Board Game to: 

???? Emocjonująca rozgrywka strategiczna i ekonomiczna dla 2 do 4 graczy!

???? Dwa dania na jednym talerzu - zostań “królem” gastronomii, a przy okazji… królem Yorevale!

???? Pięć zróżnicowanych klas społecznych gości, których przychylność gracze muszą zdobyć. Ciemiężeni, Banici, Wędrowcy, Mieszczanie i Szlachta - każda z klas preferuje inny rodzaj potraw i wystroju wnętrz!

???? “Tor prestiżu”, czyli przez żołądek do serca - niepowtarzalna mechanika pozwalająca na wygranie gry dzięki punktom sławy i prestiżu.

???? System rozpuszczania negatywnych plotek dotyczących konkurencji. Zdecyduj czy oczernisz innych graczy politycznie, ekonomicznie, a może przy pomocy plotek krążących na szlakach podróżnych Yorevale.

???? Niepowtarzalny i znany z oryginalnej gry PC świat fantasy podany z “przymrużeniem oka”.
Postacie NPC znane z pecetowej wersji gry!

???? Zatrudniaj i zwalniaj pracowników, przeszkadzaj konkurencji przy pomocy arsenału brudnych sztuczek.

comments powered by Disqus