Polacy tworzą World War II: Underground. To gra o partyzantce w czasach niemieckiego terroru

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 28-10-2021 22:27 ()


World War II: Underground to nowo ujawniona gra skradankowa, której akcja zostanie osadzona w realiach Europy okupowanej przez nazistowskie Niemcy w trakcie II wojny światowej. Jak zapowiadają twórcy ze studia Demolish Games S.A., misje będą inspirowane prawdziwymi akcjami ruchu oporu, a tytuł uwzględni barbarzyński charakter okupacji. World War II: Underground zmierza na PC. Wstępnie planowane są też wersje na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Producentem i wydawcą nowej gry będzie polska firma Demolish Games S.A.

World War II: Underground to nastawiona na jednoosobową rozgrywkę skradankowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł osadzono w realiach II wojny światowej, gdy znaczna część Europy znajdowała się pod bezwzględną i barbarzyńską okupacją – rządzonej przez partię nazistowską – niemieckiej III Rzeszy.

Gracz wcieli się w partyzanta, członka podziemnego ruchu oporu, który wykonuje misje wymierzone w okupanta. Rozgrywka ma być zróżnicowana i kompleksowo ujmować specyfikę akcji partyzanckich prowadzonych przeciwko nazistom w latach 1939-1945. Gracz zajmie się więc także szczegółowymi przygotowaniami i planowaniem misji, a zadania można będzie wykonywać przy zastosowaniu różnych metod.

Szykowane przez twórców misje będą obejmować np. kradzież tajnych dokumentów, wysadzanie mostów i niszczenie infrastruktury krytycznej, sabotowanie fabryk broni oraz eliminację określonych celów.

Akcje ruchu oporu będą inspirowane rzeczywistymi działaniami, które były prowadzone w Polsce, Grecji, byłej Jugosławii, Francji, Norwegii i innych krajach. Stawiamy też dużą wagę na uwzględnienie realiów okupacyjnych i tego, jak działania ruchu oporu przekładały się na życie cywilów. Trzeba bowiem pamiętać, że nazistowskie Niemcy stosowały odpowiedzialność zbiorową i np. na terenie okupowanej Polski w odwecie za ataki partyzanckie często mordowano dziesiątki czy nawet setki niewinnych osób” – mówi CEO Demolish Games S.A., Paweł Dywelski.

World War II: Underground – główne cechy:

  • skradankowa gra akcji;
  • realia okupacji i II wojny światowej;
  • misje inspirowane wydarzeniami historycznymi;
  • zróżnicowane zadania i lokacje;
  • wiele sposobów wykonywania misji.

Jak zaznacza Demolish Games S.A., gra jest na razie na bardzo wczesnym etapie produkcji, a data premiery World War II: Underground na PC (Steam) nie została jeszcze ustalona. Wstępnie planowane jest też wydanie gry na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

 

World War II: Underground (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1788260/World_War_II_Underground/

World War II: Underground – Official Reveal Trailer:

Galeria


comments powered by Disqus