Black Monk Games łączy siły z Chaosium!

Autor: Black Monk Games Redaktor: Motyl

Dodane: 26-10-2021 17:40 ()


Black Monk Games, wydawca gier fabularnych i planszowych, oraz Moon Design Publications, większościowy właściciel Chaosium Inc., łączą swoje siły. Razem zamierzają stworzyć The Chaosium Group, która będzie zarządzać markami znajdującymi się pod skrzydłami obu firm.

Jak podkreśla Michał Lisowski, założyciel Black Monk Games, polska firma zamierza nadal budować i umacniać swoją obecność na rynku. — Chcemy Was zapewnić, że nadal jesteśmy i pozostaniemy Black Monk Games. Budowaliśmy naszą markę przez dwanaście lat i właśnie pod tym szyldem chcemy dalej tworzyć i wydawać gry w Polsce.

W ciągu ostatnich kilku lat można było zaobserwować ścisłą współpracę polskiego wydawcy z firmą Chaosium, która ma w swoim portfolio gry takie jak Call of Cthulhu, RuneQuest, Pendragon czy 7th Sea. Ostatecznie obie firmy ogłosiły swoją decyzję o tym, aby oficjalnie połączyć siły.

Jak dodaje Neil Robinson, prezes Moon Design Publications — Utworzenie spółki traktujemy jako ogromną szansę i dostrzegamy szereg korzyści płynących z tej sytuacji. Zmiany z pewnością wpłyną na usprawnienie dostaw, polepszenie procesów operacyjnych i rozwój grupy na europejskich, jak i światowych rynkach. 

— Zamierzamy nadal współpracować z różnorodnymi partnerami ze świata RPG. Nie planujemy rezygnować z istniejących już linii wydawniczych - dodaje Daria Pilarczyk, dyrektorka nowo powstającej The Chaosium Group. — Zależy nam na tym, aby ciągle rozszerzać ofertę oraz dodawać nowe tytuły do naszego portfolio.

Poza bogatą ofertą gier fabularnych, wśród produktów firmy można znaleźć również gry planszowe i karciane oraz cieszące się niesłabnącą popularnością gry paragrafowe. 

Black Monk Games to wydawnictwo, które od 2009 roku jest obecne na polskim rynku gier fabularnych i planszowych. Poza cieszącymi się ogromną popularnością produktami powiązanymi z Zewem Cthulhu oraz serią Munchkin, ma w swoim portfolio tłumaczenia gier fabularnych takich jak Cyberpunk RED, Tajemnice Pętli, Miasto Mgły, czy, zapowiadający się ciekawie, szwedzki system Vaesen. 

Chaosium Inc. to amerykańskie wydawnictwo założone w 1975 roku przez Grega Stafforda. Od ponad czterdziestu lat zajmuje się publikowaniem gier fabularnych; w swoim dorobku ma tytuły takie jak RuneQuest, Call of Cthulhu, Pendragon czy HeroQuest. Chaosium stoi także za wieloma grami planszowymi i karcianymi, m. in.: White Bear & Red Moon, Nomad Gods, Arkham Horror oraz Credo.

 


comments powered by Disqus