Filmowe Spotkania „Poza Kadrem

Autor: Damian Drabik Redaktor: Motyl

Dodane: 13-10-2021 22:02 ()


Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu zaprasza na projekcje filmowe w ramach cyklu „Poza Kadrem”. To nowa propozycja dedykowana wielbicielom kina z Radomia (https://resursa.radom.pl/category/film/kino-radom/) i okolic, niezależnie od wieku oraz zainteresowań.

Podczas realizowanych raz w miesiącu projekcji prezentowane będą starannie wyselekcjonowane filmy. W repertuarze znajdą się produkcje zróżnicowane gatunkowo: od klasyki i dzieł najważniejszych twórców, przez współczesne kino gatunkowe, po dokument i propozycje festiwalowe.

Celem projektu jest popularyzacja wśród radomian kinematografii oraz poszerzanie wiedzy o sztuce filmowej, stworzenie pola do dyskusji oraz możliwość zajrzenia za kulisy, słowem – odkrywanie filmowego świata „poza kadrem”.

– Chcemy nie tylko pokazywać filmy, ale także o nich opowiadać i rozmawiać. Pragniemy wspólnie z widzami odkrywać przeróżne aspekty niezwykle barwnego świata kinematografii. Dlatego przed każdym seansem będą się odbywać spotkania z zaproszonymi gośćmi: twórcami, wykładowcami, dziennikarzami, blogerami oraz tymi, którzy pracują w branży filmowej – twierdzą organizatorzy projektu.

Dodatkową atrakcją będą towarzyszące pokazom zabawy dla widzów Resursy, np. filmowe quizy i zagadki, podczas których chętni będą mogli się wykazać swoją wiedzą o kinie lub ją poszerzyć. Do wygrania będą ciekawe upominki.

Filmowe Spotkania w Resursie „Poza Kadrem” (https://resursa.radom.pl/category/film/kino-radom/poza-kadrem/odbywać się będą w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.

 


comments powered by Disqus