Październikowe nowości Timof Comics

Autor: Timof Comics Redaktor: Motyl

Dodane: 01-10-2021 20:14 ()


Zapraszamy do zapoznania się z pakietem październikowych nowości wydawnictwa Timof Comics. Poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące najbliższych premier. 

 

Kot rabina 10: Wracajcie do siebie!

Tłumaczenie: Wojciech Birek
ISBN: 978-83-66347-66-3
Format: 210X290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 92
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 347
Wydanie: I
Data wydania: 11 października 2021
Cena: 55 zł

Zlabia, ale i jej ojciec, rabin, a także rabin rabina, z pomocą i wtrętami kota, snują opowieść... Opowiadają o swoich podróżach po Bliskim Wschodzie od 1870 do 1973 roku, o swoich poszukiwaniach Ziemi Obiecanej, miejsca, w którym będą mogli poczuć się bezpiecznie. Opowiadają o francuskim przeznaczeniu, o losach rodziny targanej przez wiatry historii, o rasizmie, o poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi - od Algieru do Nicei, przez Jerozolimę i Galileę.Koleje losu

Scenariusz i rysunki: Paco Roca
Tłumaczenie: Aleksandra Jackiewicz, Jakub Jankowski
ISBN: 978-83-66347-72-4
Format: 168X240
Oprawa: twarda
Liczba stron: 320
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 348
Wydanie: I
Data wydania: 11 października 2021
Cena: 99 zł

Świeże spojrzenie na II wojnę światową. Paco Roca stworzył „hiszpańskiego Mausa”!

Miguel Ruiz to hiszpański weteran żyjący na wygnaniu we Francji, był on członkiem „La Nueve” („Dziewiątki”), kompanii mężczyzn, którzy przeszli szlak od walki o ojczyznę podczas hiszpańskiej wojny domowej po udział w bitwach na całym świecie podczas II wojny światowej. Do wieloletniej tułaczki po Europie i Afryce zachęciła ich miłość do swojego kraju i nienawiść do brutalnych dyktatur. Roca wykorzystuje złożone „wspomnienia” Ruiza, aby opowiedzieć historię, która jest odą do pokolenia, które odważnie przeciwstawiło się brutalnemu faszyzmowi.

„Koleje losu to znacznie więcej niż kapitalny rysunek i wciskający w fotel sposób opowiadania. Paco Roca zrobił coś więcej. Napisał komiks, którego brakowało. Brakowało go nie tylko po to, byśmy odzyskali pamięć historyczną. Tutaj też zrobił coś więcej. Brakowało takiej opowieści, bo daje nam ona coś, w co można wierzyć. Oddaje nam tę część historii, którą nam odebrano, którą utraciliśmy w biegu wyobcowującej codzienności. Ten komiks przywraca nas nam samym. Mówi, że tym jesteśmy, że tacy jesteśmy. Że nie wszystkiego w naszym życiu musimy się wstydzić. I że skoro oni próbowali do końca, to my teraz nie mamy już prawa zrezygnować. Sądzę. że – tak to przynajmniej czuję – kiedy pozbyto się tych wszystkich osób z Hiszpanii, pozbyto się również wszystkich ich potomków. Dlatego też żyjemy w kraju, w świecie, który nic a nic nam się nie podoba. Bardzo ci dziękuję, Paco, że zwróciłeś mi kraj, do którego należę”.

Javier Pérez Andújar, pisarz „Hiszpański Maus!”. Javier Gallego. Carne Cruda 2.0

Wszędzie biały

Biała Ameryka boi się niektórych dzieci.
Scenariusz: Wilfrid Lupano
Rysunki: Stéphane Fert
Tłumaczenie: Ada Wapniarska
ISBN: 978-83-66347-75-5
Format: 210X282
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 349
Wydanie: I
Data wydania: 18 października 2021
Cena: 99 zł

W 1832 r. w pobliżu Bostonu, pewna „urocza i malownicza” mała szkoła dla młodych dziewcząt przyjęła około dwudziestu uczennic. W okolicy pomyślano, że edukacja dziewcząt jest trochę niedorzeczna i niepotrzebna, ale ostatecznie nie taka zła. Do dnia, w którym „urocza szkoła” zapowiada, że od teraz będzie przyjmować młode… czarne dziewczyny. Trzydzieści lat przed zniesieniem niewolnictwa, około piętnaście młodych uczennic szkoły Crandall zostanie powitanych falą wrogości o ogromnej skali.Płaszcz i szpony. Integral II

Scenariusz: Alain Ayroles
Rysunki: Jean-Luc Masbou
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cena: 140 zł
ISBN: 978-83-66347-55-7
Format: 220x300
Oprawa: twarda
Liczba stron: 260
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Wszyscy
Komiks nr 350
Wydanie: I
Data wydania: 18 października 2021

Panowie Maupertuis i Villalobos oraz ich bardzo dzielni kompani bez strachu wyruszają na księżyc na pokładzie zaimprowizowanego statku kosmicznego. Co na nim odkryją? Gigantów, niezwykłe stwory, ruchome miasta? Skarby na pewno, bo jak głoszą opowieści, złoto rośnie tam na drzewach! Drugi i ostatni tom zbiorczy z tej niezwykłej opowieści przygodowej stworzonej przez Jean-Luca Masbou i Alaina Ayrolesa.


Zapiski Orifiela

Autor: Michał Kalicki
Cena: 99 zł
ISBN: 978-83-66347-79-3
Format: 210x285
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 351
Wydanie: I
Data wydania: 18 października 2021

„Księgę czterech kątów i czterech zawiasów świata” przypisywaną Szymonowi Magowi, „Ewangelię Ewy”, inne tajemne apokryfy, czy bliższą nam czasowo „Nieśmiertelność” Stefana Ossowieckiego łączy ze sobą fakt, że wszystkie te książki zaginęły. Na przestrzeni wieków, w mrokach sekretnych miejsc schadzek, w bezlitosnych płomieniach i zawieruchach wojennych zaginęło wiele bezcennych tekstów. Ludzkość widocznie nie dojrzała, aby poznać zapisane w nich mądrości, skoro tak trudno docenić jej bezmiar wiedzy zawarty w istniejących woluminach, nierzadko cudownie ocalonych i powstałych w przedziwnych okolicznościach.

Do takich należą odnalezione zapiski, które przypisuje się Orifielowi, o którym papież Grzegorz Wielki mówił, że należy do siedmiu wielkich archaniołów. Według innych badaczy, jak Agrippa von Nettesheim, Orifiel jest Wielkim Księciem Chóru Tronów; z Kabały wiadomo natomiast, że obecnie włada planetą Saturn, a przed pojawieniem się człowieka na Ziemi był stróżem jej Pustkowia. Zanim, spłoszony ludzkim zgiełkiem, na dobre opuścił nasz glob, zdążył poczynić bezcenne notatki, których wybór przekazujemy Państwu do rąk.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA POMOC W WYDANIU KSIĄŻKI DLA: KLAN & SON ARTUR KLAN Zakładów Plastycznych ZAPLAST w Siwowie Siwowskiej Wytwórni Odzieżowej SIWO z siedzibą w Siwowie

 

Ty jesteś kobietą mojego życia, ona kobietą moich snów

Scenariusz: Pedro Brito
Rysunki: João Fazenda
Tłumaczenie: Jakub Jankowski (nowe, poprawione)
Cena: 55zł
ISBN: 978-83-66347-85-4
Format: 180X250
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Druk/barwność: kolor
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 352
Wydanie: II
Data wydania: 18 października 2021


Tomás jest pisarzem.
Desperacko czeka na wydanie swojej pierwszej książki. Na razie poci się nad scenariuszem komiksu dla przyjaciela. Elsa, jego żona, jest malarką. Za „sukces” uważa bycie częścią lokalnego świata sztuki oraz udział w jego aktywnościach -rautach z krytykami, właścicielami galerii, koktajle i dyskusje na otwarciach wystaw. Tomás nie znosi tego środowiska. Znajduje on schronienie w fantazji o idealnej i inspirującej kobiecie... Pojawia się ona w jego snach, odkąd kupił od tajemniczej staruszki małą, karłowatą, zieloną roślinkę.

Książka ta otrzymała nagrodę dla najlepszego komiksu portugalskiego w 2001 roku na festiwalu Amadora.

 

Galeria


comments powered by Disqus