Premiera „Jars” już 20 października na Steam i Nintendo Switch

Autor: Kender Redaktor: Motyl

Dodane: 28-09-2021 23:07 ()


„Jars” to platformowa gra z gatunku mid-core, która łączy w sobie cechy gry logicznej i mechanikę tower defense. Dużą rolę w produkcji odgrywa styl artystyczny, budujący nastrój tajemniczości połączonej z odrobiną humoru - inspirowany między innymi takimi dziełami, jak „Rodzina Addamsów” czy filmy Tima Burtona.

Podstawowym celem głównego bohatera, Vicora, jest uchronienie tajemniczego Sarkofagu przed podążającymi w jego stronę Paskudami - stworami wychodzącymi z pękniętych słoików. Z pomocą w tej misji przychodzą mu Sługusy, z których każdy charakteryzuje się innymi cechami. Odpowiednio zaplanowana i dobrana do danego poziomu strategia pozwoli Sługusom pozbyć się wszystkich Paskud i uchronić Sarkofag przed zniszczeniem.

Wśród innych produkcji gier Oxygen „Jars” wyróżnia się, nie tylko ze względu na swoją specyfikę, ale także przez fakt, że jest to pierwsza gra grupy kapitałowej Oxygen, której publikacja zaczyna się od platform niemobilnych.

Produkcja tworzona była przez Mousetrap Games, wrocławskie studio gamingowe i spółkę-córkę Oxygen SA, natomiast za dystrybucję i promocję gry odpowiada Daedalic Entertainment. Jest to jeden z najbardziej cenionych niemieckich deweloperów i wydawców gier. Globalnie działająca firma z siedzibą w Hamburgu dystrybuuje i rozwija produkcje z różnych gatunków, z naciskiem na gry narracyjne pokazujące rozwój postaci oraz cechujące się oryginalnym stylem graficznym. Firma tworzy również własne gry na konsole, komputery oraz platformy mobilne.


comments powered by Disqus