The Handler of Dragons we wczesnym dostępie na PC. Polak stworzył RPG akcji z wyborami moralnymi

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 24-09-2021 09:04 ()


We wczesnym dostępie na PC debiutuje The Handler of Dragons, stworzona przez jedną osobę niezależna gra akcji RPG. Nowy tytuł wyróżnia się nie tylko obecnością smoków, ale także wpływającym na fabułę systemem wyborów moralnych. Datę premiery The Handler of Dragons w Steam Early Access ustalono na 27 września br. Wstępnie zapowiedziano też wydanie gry w 2022 r. na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

The Handler of Dragons to gra, którą przez ponad 3 lata tworzył Jerzy Caliński. Wydawcą jest Golden Eggs Studio.

Nowy tytuł to gra akcji RPG z grafiką 3D z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Gracz wciela się w wojownika, który potrafi komunikować się ze smokami, stworzeniami kluczowymi dla fabuły tej osadzonej w unikalnym świecie fantasy gry.

Rozgrywka opiera się głównie na eksploracji, interakcjach, poznawaniu i kreowaniu fabuły, a także na walkach z potworami (np. szkielety, orki, trolle i golemy). Wraz z postępami postać uczy się m.in. nowych umiejętności i ataków magicznych. Gra wyróżnia się też systemem wyborów moralnych.

W pracach nad The Handler of Dragons postawiłem sobie za cel połączenie intrygującej przygody i przyjemnej rozgrywki z pewnego rodzaju głębią, aby być może gracze wynieśli z tej gry coś więcej. W tym kontekście ważną rolę pełnią podejmowane w grze wybory moralne oraz ich konsekwencje, bo będzie trzeba zmierzyć się ze skutkami swoich decyzji” – mówi twórca gry, Jerzy Caliński.

Jak wskazuje Jerzy Caliński, ukończenie gry zajmuje przeciętnie ok. 3 godzin, ale do ponownego zagrania zachęcać może możliwość poznania fabuły po podjęciu innych decyzji. To od gracza zależy bowiem np. to, czy będzie mieć pozytywne podejście do smoków czy jednak całkiem inne.

The Handler of Dragons – główne cechy:

  • smoki;
  • wybory moralne;
  • unikalny świat fantasy;
  • zróżnicowane potwory, lokacje i klasy postaci;
  • system czarów i umiejętności.

Datę premiery na PC (Steam Early Access) ustalono na 27 września 2021 r. Faza wczesnego dostępu potrwa ok. 3 miesięcy – w tym czasie gra będzie udoskonalana i poszerzana o nowe elementy (m.in. zadania poboczne i modyfikacje broni). Na 2022 r. wstępnie zaplanowano wydanie gry również na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

 

The Handler of Dragons (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1172730/The_Handler_of_Dragons/

The Handler of Dragons – Official Trailer:

Podstawowe informacje:

tytuł: The Handler of Dragons

gatunek: akcja, RPG, przygodowe, niezależne, smoki

producent: Hi-Quality Jerzy Calinski

wydawca: Golden Eggs Studio

język: polski, angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski

data premiery: 27.09.2021 r. (PC – Steam Early Access), 2022 (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch)

 

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows XP, Vista, 7

procesor: i5-4670 CPU @ 3.40GHz lub równoważny

pamięć: 8 GB RAM

karta graficzna: GeForce GTX 760 2GB lub równoważna

karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

DirectX: wersja 9.0c

miejsce na dysku: 13 GB

inne: wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

 

Galeria


comments powered by Disqus