Rover Mechanic Simulator także na konsolach Xbox

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 19-09-2021 20:30 ()


Po udanej premierze na PC Rover Mechanic Simulator trafia na konsole Xbox. To unikalna gra pozwalająca na wcielenie się w mechanika marsjańskich łazików, które zostały wiernie odwzorowane na podstawie dokumentacji technicznej NASA. Datę premiery na Xbox One i Xbox Series X/S ustalono na 22 września br. W kolejnych miesiącach Rover Mechanic Simulator pojawi się również na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Rover Mechanic Simulator to tytuł stworzony przez polskie studio Pyramid Games S.A., znane m.in. z gry Castle Flipper i nadchodzącego Occupy Mars. Symulator zadebiutował na PC w listopadzie 2020 r. i spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem graczy. Aktualnie odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam wynosi 90 proc.

Za wydanie gry na Xbox One odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności tytuł działa także na Xbox Series X/S.

W Rover Mechanic Simulator gracz wciela się w działającego w pierwszej marsjańskiej kolonii mechanika naprawiającego i konserwującego łaziki. Rozgrywka opiera się na realizacji różnych zleceń. Po zapoznaniu się z problemem trzeba przeanalizować sytuację, znaleźć rozwiązanie, a następnie przeprowadzić cały proces naprawczy. Czasem konieczne jest np. stworzenie nowej części za pomocą drukarki 3D. Rozgrywkę dodatkowo urozmaicają m.in. ukryte retro minigry.

W grze Pyramid Games S.A. gracze znajdą kilka różnych typów łazików (Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit) oraz śmigłowiec-dron Ingenuity. Każdy model został szczegółowo odwzorowany na podstawie dokumentacji technicznej NASA. Przykładowo, sam łazik Curiosity ma w Rover Mechanic Simulator w sumie aż 437 różnych części.

Nasza gra łączy w sobie relaksującą rozgrywkę oraz elementy edukacyjne. Poszczególne modele łazików wyróżniają się dużym poziomem realizmu. Nasi graficy spędzili wiele miesięcy na studiowaniu dokumentacji rzeczywistego sprzętu, by jak najwierniej oddać jego budowę. Są oczywiście też pewne uproszczenia związane z rozgrywką, bo trzeba m.in. pamiętać, że łaziki projektowane są z myślą o drodze w jedną stronę, a w grze możemy je naprawiać i przywracać im pełnię zdolności. Siłą rzeczy oryginalne nity zastąpiliśmy więc śrubami” – mówi CEO Pyramid Games S.A., Jacek Wyszyński.

Gracze mogą korzystać z różnych narzędzi, w tym m.in. suwnicy, niszczarki, lutownicy czy drukarki 3D. Postępy w Rover Mechanic Simulator idą też w parze z systemem rozwoju postaci i umiejętności, który oparto na zdobywanych punktach doświadczenia. Jak wskazują twórcy, symulator oferuje łącznie ok. kilkunastu godzin relaksującej rozgrywki.

Rover Mechanic Simulator – główne cechy:

  • kariera marsjańskiego mechanika;
  • relaksująca i edukacyjna rozgrywka;
  • wiernie odwzorowane łaziki;
  • system rozwoju postaci i umiejętności;
  • zróżnicowane i angażujące zlecenia.

Datę premiery Rover Mechanic Simulator na Xbox One i Xbox Series X/S ustalono na 22 września 2021 r. W dalszej kolejności gra ma trafić również na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

 

Rover Mechanic Simulator (Microsoft Store):

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/rover-mechanic-simulator/9n6chh3kgn3r

Rover Mechanic Simulator – Xbox Trailer:

 Rover Mechanic Simulator (Steam):

https://store.steampowered.com/app/864680/Rover_Mechanic_Simulator/

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Rover Mechanic Simulator

gatunek: symulacje, rekreacyjne, niezależne, edukacyjne, kosmiczne

producent: Pyramid Games S.A.

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski, francuski, niemiecki, chiński uproszczony, rosyjski, włoski, ukraiński, węgierski, hiszpański, turecki

liczba graczy: 1

rozmiar pliku: 2,1 GB

data premiery: 22.09.2021 r. (Xbox One, Xbox Series X/S), 12.11.2020 r. (PC – Steam), 2021/2022 (PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch)

Galeria


comments powered by Disqus