Polski roguelike Broken Blades debiutuje na PC

Autor: Golden Eggs Studio Redaktor: Motyl

Dodane: 13-09-2021 20:47 ()


Na PC debiutuje Broken Blades, hardkorowa platformówka 2D z elementami znanymi z gier typu roguelike i metroidvania. Tytuł wyróżnia się m.in. dynamiczną i wymagającą rozgrywką w losowo generowanych lochach oraz unikalnym systemem tworzenia mieczy. Datę premiery na PC ustalono na 13 września br., a w 2022 r. Broken Blades trafi również na Nintendo Switch.

Broken Blades zostało stworzone przez dwie polskie firmy – Golden Eggs Studio oraz West Wind Games, które są także wydawcami gry.

Twórcy połączyli w Broken Blades nastawioną na jednoosobową zabawę platformówkę 2D z elementami znanymi z gier typu roguelike i metroidvania.

Celem gracza jest ucieczka z losowo generowanych lochów, co wymaga nie tylko dużej zręczności i rozwagi, ale też unikania pułapek oraz pokonania wymagających potworów i jeszcze silniejszych bossów. Kluczowy oręż to miecz, który można tworzyć w dowolny sposób ze znajdowanych odłamków, mających bezpośredni wpływ na właściwości broni. Gracze znajdą tutaj też m.in. rozbudowany system rozwoju postaci.

Broken Blades to gra nawiązująca do tytułów w rodzaju Rogue Legacy, Dead Cells czy Skull: The Hero Slayer, ale jednocześnie posiadająca swój własny, unikalny charakter, mocno podkreślony oprawą w baśniowym stylu. To nie jest gra prosta, wymaga dużej zręczności, szybkich reakcji i analitycznego podejścia, więc to propozycja dla graczy lubiących wyzwania. W sumie Broken Blades oferuje od kilku do kilkunastu godzin zabawy, bo tyle przeciętnie zajmuje ukończenie gry, choć jestem pewien, że nie zabraknie graczy, którzy będą w stanie bić pod tym względem rekordy” – mówi CEO Golden Eggs Studio, Paweł Czarnecki.

Broken Blades – główne cechy:

  • hardkorowa platformówka 2D;
  • roguelike i metroidvania;
  • dynamiczna rozgrywka;
  • tworzenie unikalnych mieczy;
  • rozbudowany system rozwoju postaci;
  • losowo generowane lokacje;
  • wysoki poziom trudności.

Datę premiery na PC (Steam) ustalono na 13 września 2021 r. W 2022 r. Broken Blades ma zostać wydane również na Nintendo Switch.

 

Broken Blades (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1635210/Broken_Blades

Broken Blades – Official Trailer:

Podstawowe informacje:

tytuł: Broken Blades

gatunek: platformówka, roguelike, metroidvania, niezależne, 2D

producent: Golden Eggs Studio, West Wind Games

wydawca: Golden Eggs Studio, West Wind Games

język: angielski

data premiery: 13.09.2021 r. (PC – Steam), 2022 (Nintendo Switch)

 

Minimalne wymagania techniczne:

system operacyjny: Windows 7, 8, 10, XP

procesor: Intel Core 2 Duo lub równoważny

pamięć: 1 GB RAM

karta graficzna: kompatybilna z DirectX

karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

DirectX: wersja 9.0c

miejsce na dysku: 200 MB

 

Galeria


comments powered by Disqus