"Godziny szczytu" zdmuchnęły "Gwiezdny pył"

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 13-08-2007 11:17 ()


Po sześciu latach przerwy Chris Tucker i Jackie Chan powrócili z kolejną odsłoną "Godzin szczytu". Trzecia część serii zaprezentowała się nadzwyczaj dobrze, plasując się na czele amerykańskiego box office'u. "Godziny szczytu 3" w premierowy weekend zarobiły 50,2 milionów dolarów (budżet filmu wyniósł 140 milionów).

Po ustanowieniu sierpniowego rekordu otwarcia "Ultimatum Bourne'a" zgromadziło podczas drugiego weekendu 33,7 milionów dolarów. W sumie po 10 dniach emisji na koncie filmu znajduje się 132.3 milionów dolarów (budżet 110 milionów). Ultimatum już przebiło "Tożsamość Bourne'a" i powinno bez trudu zostać najbardziej kasową częścią serii.

Na trzecim miejscu podium "Simpsonowie - wersja kinowa". Homera i jego rodzinę w tym tygodniu stać było na solidne 11,1 milionów dolarów. Ogólnie na koncie obrazu znajduje się już 152,2 milionów dolarów.

Dopiero na czwartym miejscu pojawiła się kolejna premiera weekendu - "Gwiezdny pył". Kosztująca 70 milionów dolarów i zbierająca bardzo pozytywne oceny produkcja zarobiła jedynie 9 milionów dolarów na starcie. To zdecydowanie wynik poniżej oczekiwań.

Wydarzeniem weekendu jest przekroczenie przez "Transformers" pułapu 300 milionów dolarów jako czwartej produkcji w tym roku, a także przekroczenie 100 milionów dolarów przez komedię "Państwo młodzi: Chuck i Larry" - kolejny sukces Adama Sandlera. Raczej 300 milionów dolarów nie przekroczy "Zakon Feniksa", który w miniony weekend dorzucił jeszcze 5,4 milionów dolarów, ale to już łabędzi śpiew filmu Yatesa. Na koncie piątego Harry'ego Pottera znajduje się obecnie 272 miliony dolarów.

Warto odnotować, że dwie kolejne premiery tygodnia poniosły sromotne klęski w kinach. Pierwszą z nich jest komedia "Daddy Day Camp" z Cuba Gooding Jr., której udało się zarobić jedynie 3,6 miliony dolarów. Druga znany także u nas - "Zew krwi" - osiągnęła wpływy w granicach 0,5 miliona dolarów.

W przyszłym tygodniu na ekranach amerykańskich kin pojawi się m.in "Inwazja" z Nicole Kidman i Danielem Craigiem, komedia "Superbad" oraz "Ostatni legion".

Źródło: comingsoon.net


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...