Już 10 września ukaże się komiks „Krótki spacer do Hipokampu” A.A. Turkiewicz

Autor: Wydawnictwo Granda Redaktor: Motyl

Dodane: 02-09-2021 20:00 ()


Surrealistyczna podróż w głąb ludzkiej (pod)świadomości, w której nie do końca wiadomo, co jest prawdą, a co wizją schorowanego umysłu. Krótka, ale jakże treściwa historia mężczyzny opiekującego się ojcem. A może właśnie historia pogrążającego się coraz głębiej w chorobie mężczyzny, którego syn z każdym dniem ma mniej siły, by się nim opiekować?

Komiks, stworzony w 2014 i wyszperany z odmętów archiwalnych dysków, zawiera w sobie spory ładunek emocji. Jest tu wiele tematów do przemyślenia: choroba, która zabiera wspomnienia i świadomość, samotność, codzienna walka o bliską osobę i rezygnacja, gdy w przebłysku świadomości do jednego z bohaterów dociera, że może być ciężarem…

A. Turkiewicz (ur. 1988 r.) – ukończyła studia z historii sztuki oraz studium z grafiki projektowej. Pracuje jako grafik komputerowy, a w wolnym czasie tworzy ilustracje i komiksy internetowe. W sieci publikuje jako „Triopse”. Komiksy opublikowane w druku: komiks do scenariusza Daniela Gizickiego w antologii konkursowej Roku Juliana Tuwima (2013), komiks Grobaki w trzecim tomie antologii Profanum (2014), rysunki w Dzikuskach do scenariusza Bartłomieja Sztobryna (2019).

 

Autorka: A.A. Turkiewicz

Tytuł: Krótki spacer do hipokampu

Wydawca: Wydawnictwo Granda

Data premiery: 10 września 2021

Format: A4

ISBN: 978-83-959845-5-6

Liczba stron: 52

Oprawa: Twarda

Cena okładkowa: 49,90 zł

 


comments powered by Disqus