Klabater uruchomi kampanię crowdfundingową „Crossroads Inn: Gra Planszowa”

Autor: Klabater Redaktor: Motyl

Dodane: 14-08-2021 21:43 ()


We wrześniu Klabater ruszy ze zbiórką na Crossroads Inn: Gra Planszowa w serwisie crowdfundingowym Gamefound.

Odwiedź stronę preview kampanii, by otrzymać wiadomość, gdy rozpocznie się zbiórka. Każdy odwiedzający, bez względu na to czy wesprze kampanię czy nie, już w tej chwili może za darmo pobrać cyfrową edycję książki kucharskiej Crossroads Inn zawierającą 12 specjalnych przepisów na dania stworzonych we współpracy ze znanym kulinarnym blogiem Nerds' Kitchen!

Trudny los karczmarza, czyli tawerna, bękarty i wyścig o władzę!

Crossroads Inn: Gra Planszowa to ekonomiczna gra planszowa, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zarządzać rozwojem karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie - zupełnie przypadkiem - monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę. Gracze w liczbie do maksymalnie 4 osób, wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę Yorvale dla siebie. W celu uniknięcia krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i tak oto rodzi się honorowy zakład - ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

O Gamefound, Sirius Games i kampanii crowdfundigowej

“Kampanię crowdfundingową Crossroads Inn przeprowadzimy w serwisie Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych i ogromne doświadczenie pracujących w nim ludzi. Na Gamefound odbywały się zbiórki gier, w które sami gramy jako fani, pomyśleliśmy więc, że będzie to idealne miejsce dla naszej planszówki.” - mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. - “Crossroads Inn to już mocna marka fantasy, a takie gry podobają się na Gamefoundzie. Koncepcję gry współtworzyliśmy ze studiem Sirius Games, które dysponuje dużą wiedzą dotyczącą tworzenia gier planszowych. Wierzę, że ich doświadczenie, w połączeniu z naszą znajomością mechanizmów kampanii crowdfundingowych, zaowocują świetną grą planszową."

Z PC, wprost na stoły graczy!

Gra wideo Crossroads Inn zadebiutowała na PC 23 października 2019 i w ciągu kilku godzin od premiery wspięła się na 3 miejsce globalnych bestsellerów serwisu STEAM sprzedając się wraz z dodatkami w nakładzie ok. 100 000 egzemplarzy. 19 maja 2021 roku gra ukazała się również na konsolach Xbox One oraz Series X, a wkrótce pojawi się na platformie Nintendo Switch.

Jak zostać królem lokalnej gastronomii … i małego królestwa przy okazji!

W Crossroads Inn: Gra Planszowa gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują smaczne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych i przaśnych ciemiężonych, po wyrafinowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty - koniec końców każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu - oraz blokowaniu! - ruchów reszty bękarciego rodzeństwa (inni gracze) prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden!

Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i egzotycznych składników do potraw, dobrze wyszkolona służba - wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy - uwodzicielskie Vedety i złotouści bardowie zajmą się co bardziej wymagającymi gośćmi.

Crossroads Inn: Gra Planszowa to:

Emocjonująca rozgrywka strategiczna i ekonomiczna dla 4 graczy!
Dwa dania na jednym talerzu - zostań “królem” gastronomii, a przy okazji… królem Yorvale!
Pięć zróżnicowanych klas społecznych gości, których przychylność gracze muszą zdobyć. Ciemiężeni, Banici, Wędrowcy, Mieszczanie i Szlachta - każda z klas preferuje inny rodzaj potraw i wystroju wnętrz!
“Tor prestiżu”, czyli przez żołądek do serca - niepowtarzalna mechanika pozwalająca na wygranie gry dzięki punktom sławy i prestiżu.
System rozpuszczania negatywnych plotek dotyczących konkurencji. Zdecyduj czy oczernisz innych graczy politycznie, ekonomicznie, a może przy pomocy plotek krążących na szlakach podróżnych Yorvale
Niepowtarzalny i znany z oryginalnej gry PC świat fantasy podany z “przymrużeniem oka”.
Postacie NPC znane z pecetowej wersji gry!
Zatrudniaj i zwalniaj pracowników, przeszkadzaj konkurencji przy pomocy arsenału brudnych sztuczek.

Zapoznaj się ze szczegółami projektu i zapisz się na newsletter na:

Strona projektu w serwisie Gamefound
Strona www gry


comments powered by Disqus