Diabeł łańcucki. Serial przygodowy na podstawie książki Jacka Komudy

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 15-07-2021 22:07 ()


Powstaje serial przygodowy na podstawie książki Jacka Komudy "Diabeł Łańcucki".

W czasach największej świetności Rzeczpospolita Obojga Narodów, rozciągała się od szarych fal Bałtyku na północy, aż po bezkresne przestrzenie Dzikich Pól nad dolnym Dnieprem.

Pamiętacie „Czarne Chmury”, „Pana Wołodyjowskiego”? Seriale pełne pościgów, pojedynków szlachty, zajazdów, kuligów, uczt, spraw honorowych i zwad, które przecinało się ostrą szablą.

Oto produkcja, która przeniesie was do czasów, kiedy krew była tańsza od wina, a spory przecinało ostrzem szabli. Oto Rzeczpospolita szlachecka, rok 1608, Bieszczady – sławny warchoł i awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem” wynajmuje zagończyka Jacka Dydyńskiego do załatwienia mokrej i gardłowej sprawy.

W rolach głównych zobaczycie Radosława Pazurę, Mateusza Banasiuka, Piotra Zawadzkiego, Michała Białeckiego, Antoniego Sałaja, Urszulę Nawrot i wielu innych wspaniałych aktorów.

Produkcja pierwszego odcinka jest niemal ukończona, zrealizowano prawie wszystkie zdjęcia. Ruszyła zbiórka na ostatnie szlify. Montaż i ostatnie poprawki, i serial ujrzy światło dzienne!

 

Serial został osadzony w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej, która oszałamiała bogactwem strojów, broni i gorącokrwistych koni.

Realizowany w konwencji "easternu" - czyli awanturniczej opowieści łączącej elementy westernu oraz opowieści płaszcza i szpady. Doprawiony szczyptą magii i niezwykłości.

Sceny kręcono na malowniczym pograniczu Bieszczad i Pogórza Przemyskiego. Wśród zamków, pałaców i szlacheckich dworów, tajemniczych ruin i zbójeckich gniazd.

Sercem "Diabła Łańcuckiego" są widowiskowe pojedynki - unikatowa szkoła polskiej walki szablą - na piechotę i na koniu.


comments powered by Disqus