Zwiastun

Autor: Kiriana Redaktor: Kiriana

Dodane: 10-08-2007 19:36 ()


’Next’

 

Chris Johnson (Nicolas Cage) wydaje się być zwykłym, niczym nie wyróżniającym się magikiem. Wbrew pozorom nie jest on jednak przeciętnym zjadaczem chleba, dysponuje bowiem, dość niecodziennym i nadzwyczajnym darem – widzi bliską przyszłość. Z tego właśnie powodu zainteresuje się nim agentka Callie Ferris (Julianne Moore ) i postanowi nakłonić go do współpracy w ten lub inny sposób.

Czas: 96 minut

 

’Requiem’

 

 

Michaela ma 21 lat i pochodzi z bardzo religijnej rodziny. Udaje jej się wyrwać spod presji otoczenia, gdy wyjeżdża na studia. Jednakże sposób życia jaki wiodą tam młodzi ludzie jest skrajnie różny od dotychczas jej znanego. Dziewczyna nie jest w stanie uwolnić się od wyniesionych z domu przyzwyczajeń i zahamowań. Wkrótce przeżywa załamanie nerwowe, słyszy dziwne dźwięki i głosy. Gdy powraca do domu, jej rodzice zwracają się o pomoc do księdza, który stwierdza opętanie.

Film oparty jest na prawdziwej historii Anneliese Michel. Wcześniej na podstawie tych samych relacji nakręcono ‘Egzorcyzmy Emily Rose’.

Czas: 93 minuty

 

’Słaby Punkt’

 

Doskonała mieszanka kryminału z thrillerem. Zamożny i wpływowy Ted Crawford (Anthony Hopkins) dowiaduje się o romansie znacznie młodszej od niego żony. Wkrótce kobieta ginie, a Crawford przyznaje się do popełnienia zbrodni. Młody i ambitny prokurator Willy Beachum (Ryan Gosling) uważa sprawę za banalnie prostą. Jednak w miarę upływu czasu okazuje się, że cała sprawa nie jest wcale prosta i nic nie jest tym czym się wydaje.

Czas: 112 minut

 

’Sadysta’

 

Według statystyk kilkanaście osób dziennie znika bez śladu. Za każdym razem gdy wychodzisz z domu, ktoś kogo nie znasz może Cię obserwować, może Cię śledzić. Może pragnąć…Twojego bólu. Jennifer Three jest znaną modelką, podczas jednego z przyjęć zaczyna dziwnie się czuć i traci przytomność. Budzi się w miejscu przypominającym piwnicę, samopoczucie poprawia jej fakt, że nie jest sama. W sąsiednim pomieszczeniu przetrzymywany jest młody chłopak. Oboje starają się znaleźć sposób by uciec tajemniczej postaci, która pragnie patrzyć na ich ból i cierpienie.

Czas: 96 minut

 

’Na Fali’

 

Po sukcesie ‘Happy Feet – tupot małych stóp’ kolejna bajka o dziarskich pingwinach. Tym razem będziemy świadkami światowych zawodów surfingowych z tymi sympatycznymi stworzeniami w rolach głównych.

Czas: 85 minut

 

’Mój najlepszy przyjaciel’

 

Francois by zrobić wrażenie na swojej atrakcyjnej wspólniczce opowiada jej różnego rodzaju historie związane z osobą jego najlepszego przyjaciela. Kobieta jednak niezbyt daje wiarę tym opowieściom i nalega na spotkanie we troje. W akcie desperacji Francois prosi o pomoc przypadkowo spotkanego taksówkarza.

Czas: 94 minuty

 

 

Premiery DVD

 

‘Pachnidło: Historia Mordercy’

 

Film powstał w oparciu o powieść Patricka Suskinda. Jest to historia człowieka obdarzonego niesamowitym wręcz zmysłem węchu. Zafascynowany światem zapachów młodzieniec poznaje twórcę perfum i prosi go o możliwość nauki zawodu. Chłopak pragnie bowiem stworzyć zapach anioła, aby osiągnąć ten cel nie cofnie się przed niczym.

Czas: 147 minut


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...