Spółka Grupy Kapitałowej Oxygen wyda grę mobilną „Rage Squad”

Autor: Mousetrap Games Redaktor: Motyl

Dodane: 15-06-2021 19:24 ()


Mousetrap Games, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Oxygen, zawarła umowę wydawniczą zobowiązującą do wydania gry „Rage Squad”. Dotychczas produkcja tworzona była przez Odis Marcin Tomczyk Dominik Sidowski spółka cywilna z siedzibą w Łodzi.

„Rage Squad” to mobilna gra roguelite z elementami RPG, którą charakteryzują szybkie oraz pełne akcji walki. Wszyscy bohaterowie mają przypisany unikatowy zestaw cech i umiejętności, co sprawia, że kolejne starcie z ich udziałem jest dla graczy zupełnie nową przygodą. Dodatkowo, pojedynki pomiędzy zawodnikami toczą się w różnych środowiskach, a każde z miejsc wymaga dobrania innej strategii walki. Po rozprawieniu się z hordą przeciwników, na graczy czeka jeszcze starcie z bossem (Szefem Gangu), którego pokonanie stanowi nie lada wyzwanie.

Na podstawie zawartej przez spółki umowy, Mousetrap Games zobowiązuje się do wydania gry, jej dystrybucji, promocji i marketingu, a także certyfikacji i lokalizacji. Twórcy udzielili Mousetrap Games wyłącznej i bezterminowej licencji na korzystanie z gry oraz upoważnili spółkę z Wrocławia do wykonywania zależnego prawa autorskiego. Mousetrap Games potwierdziło także, że gra zostanie przebudowana, aby maksymalnie wykorzystać jej rynkowe możliwości.

- Pierwsza wersja gry pojawiła się na Google Play w kwietniu 2019 roku. Po tech launchu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy wsparcia doświadczonego studia, które pomoże nam dopracować produkcję, zadbać o jej dystrybucję i odpowiedni marketing. Cieszymy się ze współpracy z Mousetrap Games, bo Rage Squad to gra, w którą włożyliśmy dużo pracy, a teraz ma prawdziwą szansę na sukces - mówi Marcin Tomczyk, CEO Odis.

- Bardzo się cieszymy, że nasze wydawnicze portfolio zostanie wzbogacone przez Rage Squad”. Pokładamy w tym tytule duże nadzieje - gra ma wiele atutów, do których z pewnością zalicza się mnogość i różnorodność bohaterów, stylów walki czy lokacji pojedynków, a wszystko to dopełnia ciekawa oprawa wizualna. Wierzymy, że zawarta współpraca pozwoli wykorzystać pełny potencjał gry i trafi w gusta graczy z całego świata - mówi Edward Mężyk, Prezes Zarządu Oxygen SA.

Oxygen SA to polska spółka działająca w sektorze gamingowym, do której należą zarówno wrocławska spółka Mousetrap Games, jak i HyperCat (dawniej Glass Cannon Games). Spółka notowana jest na giełdzie NewConnect. Grupa Kapitałowa Oxygen skupia się na produkcji i działalności wydawniczej na rynku gier mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji z gatunków mid-core, casual i hyper-casual. Spółka wspierana jest przez znaczące  podmioty z branży gamedev, jakie jak The Knights of Unity czy CSHARK.


comments powered by Disqus