Majowe nowości Timof Comics

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 20-05-2021 16:14 ()


Prezentujemy najbliższe premiery wydawnictwa Timof Comics, które trafią do sprzedaży 28 i 31 maja 2021 roku. Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami zapowiedzianych tytułów.  

Bękarty Gai

Scenariusz i rysunki: Adam Święcki
Cena: 37 zł
ISBN: 978-83-66347-60-1
Format: 165x230
Oprawa: miękka
Liczba stron: 88
Druk/barwność: Kolor
Zalecane dla odbiorcy: młodzież i dorośli
Komiks nr 331
Wydanie: I
Data wydania: 28 maja 2021 r.

Komiks ten jest jak jego okładka. Różowy, słodki i dla dojrzałego odbiorcy. Pełen konfitury, w której możemy nurzać swe dłonie.

Ziemia po wielkiej katastrofie, widziana oczami chłopca, okrzykniętego mutantem i potworem. Przed wami wydarzenia, które poprzedziły historię, opowiedzianą w komiksie "Gaia".Plemię sów 3

Scenariusz i rysunki: Łukasz Wnuczek
Cena: 19,9 zł
ISBN: 978-83-66347-59-5
Format: 1655X240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 332
Wydanie: I
Data wydania: 28 maja 2021 r.

Trzeci tom serii "Plemię sów". Nadeszła mroźna i długa zima, Arosen z rodziną próbują się wydostać z wioski. Tymczasem pojawia się tajemniczy przybysz, za którym podążają ludzie północy. Biali pozostający pod wpływem czaru. Magia znów wkracza w życie Arosena, który musi zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu.Czary zjary

Scenariusz i rysunki: Simon Hanselmann
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Cena: 126 zł
ISBN: 978-83-63963-24-8
Format: 165x230
Oprawa: twarda
Liczba stron: 360
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Dorośli
Komiks nr
Wydanie: I (dodruk)
Data wydania: 31 maja 2021 r.

Megg to współczesna Alicja z Krainy Czarów, Mogg to Kot z Cheshire, a Sowa to Królik z kapelusza...
Dobra, tu miał być opis... ale nie znalazłoby się w nim miejsce na żadne cenzuralne słowo. Bierzesz tę książkę do ręki na własną odpowiedzialność! Uprzedzaliśmy!

Można też napisać tak jak tłumacz: "Odbiłem sobie za lata hamowania Touretta przy tłumaczeniu YA i literatury cnotliwej, a to wszytko dzięki cudownie dołującej opowieści z życia 30+letniej czarownicy i jej przyjaciół - kota, amatora rimmingu z wykorzystaniem cynamonu; wilkołaka, który lubi sobie czasem potrzeć moszną o tarkę, lub zaczopować się zatyczką analną, żeby czas w pracy szybciej płynął, oraz Sowy, który ma różne przygody z dziewczynami (głównie nieszczęśliwe), oraz tyle chorób wenerycznych, ile jest w encyklopedii zdrowia. Cała czwórka żywi się głównie narkotykami, płata sobie psikusy, typu spontaniczny gwałt analny na koledze i są oczywiście wspaniali. Na trzystu sześćdziesięciu stronach nie raz zmuszą was do krzywienia się z odrazą, zastanowienia się po chuj ja to czytam, mogą się też pojawić odruchy wymiotne, ale lepszej stoner comedy komiks nie wydał i długo nie wyda". Dodruk! Nowa cena!Hip Hop Genealogia 1

Scenariusz i rysunki: Ed Piskor
Tłumaczenie: Marceli Szpak i Piotr Czarnota
Cena: 69 zł
ISBN: 978-83-65527-68-4
Format: 225x320
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 112
Druk/barwność: kolorowy
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 256 (dodruk)
Wydanie: I
Data wydania: 31 maja 2021 r.

Tak, tak, ziom! Sławny młody rysownik Ed Piskor chce Was trochę podszkolić w oldskulu i dlatego przygotował totalnie rozrywkową i encyklopedyczną kronikę najbardziej amerykańskiej ze sztuk, która podbiła cały świat. „Genealogia Hip Hopu”, która debiutowała w sieci na portalu Boing Boing, poprowadzi Was swoimi obsesyjnie szczegółowymi kadrami przez parki i domówki południowego Bronksu po kluby, studia nagraniowe i radiostacje, gdzie rodziła się nowa scena.

Na planszach tego komiksu ożywają tak magnetyczne i wspaniałe osobowości jak Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa, Kurtis Blow, DJ Kool Herc, The Sugarhill Gang i Funky 4+1. Poznajemy też obdarzone wcale nie mniejszą charyzmą szare eminencje hip hopu: Russella Simmonsa, Sylvię Robinson, Ricka Rubina oraz manhattańskich mistrzów graffiti pomagających przebić się hip hopowi do mainstreamu: Fab Five’a Freddy'ego, który ziomił się z Debbie Harry, Keithem Haringiem i Jeanem-Michaelem Basquiatem.

NAJLEPSZY KOMIKS NA ŚWIECIE - BIZ MARKIE
POJAWIENIE SIĘ W KOMIKSIE EDA PISKORA JEST ZAJEBISTE JAK COŚ CAŁKIEM ZAJEBISTEGO - FAB FIVE FREDDY
CAŁE LATA CZEKAŁEM NA TAKI KOMIKS - HARRY ALLEN, SIEPACZ MEDIALNY PUBLIC ENEMY
ŚWIETNA I DOSKONALE OPOWIEDZIANA HISTORIA - BILL ADLER, „WSPÓŁAUTOR DEF JAM: THE FIRST 25 YEARS OF LAST GREAT RECORD LABEL”

Ed Piskor (ur. 1982) uknuł mistrzowską intrygę, aby spędzać jeszcze więcej czasu w świecie swoich obsesji bez poczucia winy – zaczął tworzyć komiksy o pasjonujących go sprawach. Wizzywig (2012) powstał z jego zainteresowania hackowaniem komputerów i inżynierią społeczną. Teraz przełożył na język komiksu swoją miłość do rapu i kultury hip hop i ma nadzieję, że powstanie więcej tomów Hip Hop Genealogia.

Kolejne odcinki sagi pojawiają się co tydzień online na stronie boingboing.net, chyba że wydarzy się jakieś niezwykle ważne gówno.

I tak możesz jednak skontaktować się z Edem i dowiedzieć się, co on do cholery wyprawia. www.edpiskor.com

dodruk!Plemię sów 1

Scenariusz i rysunki: Łukasz Wnuczek
Cena: 19,9 zł
ISBN: 978-83-65527-85-1
Format: 165x240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 60
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 254
Wydanie: I
Data wydania: 28 maja 2021 r.

Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich. Wikingowie porzucają próby skolonizowania Winlandu i wycofują się pod naporem rdzennych mieszkańców. Wkrótce nieznana siła zaczyna siać zniszczenie pośród plemion północnego-wschodu. Garstka ocalonych decyduje się wytropić bestię, ale aby tego dokonać, szukają pomocy Arosena - białego wojownika wychowanego wśród Indian. Łukasz Wnuczek (rocznik 1981) - scenarzysta, ilustrator i rysownik komiksów, twórca Plemienia Sów. Obecnie pracuje nad trzecim tomem serii oraz dwiema powieściami graficznymi.

Dodruk!Plemię sów 2

Scenariusz i rysunki: Łukasz Wnuczek
Cena: 19,9 zł
ISBN: 978-83-66347-08-3
Format: 165X240
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Druk/barwność: czarno-biały
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Komiks nr 288
Wydanie: I
Data wydania: 28 maja 2021 r.

Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich. Arosenen musi stoczyć walkę z demonem, który nęka Indian. Czarownik Lox jest złem nękającym Plemię sów. Czy kobiety Skenchetoa poradzą sobie z wszechogarniającą przemocą i magią?

Łukasz Wnuczek (rocznik 1981) – scenarzysta, ilustrator i rysownik komiksów, twórca Plemienia Sów. Obecnie pracuje nad trzecim tomem serii oraz dwiema powieściami graficznymi.

Dodruk!

Galeria


comments powered by Disqus