Kompilacja kultowych gier Reinera Knizi już w Empikach!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 20-05-2021 16:01 ()


19 maja wydawnictwo Egmont Polska wprowadziło do sprzedaży zestaw gier „LAMA”, który zawiera trzy bestsellerowe gry kultowego autora Reinera Knizi. Do końca czerwca br. „LAMA” będzie dostępna w sprzedaży tylko w salonach sieci Empik i na www.empik.com, a w lipcu w pozostałych miejscach sprzedaży.

Nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres gra „LAMA”, mimo prostych zasad, oferuje fantastyczną rozrywkę. Zarówno wersja podstawowa, jak i dodatkowe warianty gry („LAMA Party” i „LAMA” - gra kostkowa) idealnie sprawdzą się podczas rodzinnych rozgrywek, ale również dostarczą znakomitej zabawy bardziej doświadczonym graczom. Dzięki temu, że „LAMA” posiada kilka wariantów, można dobrać grę idealnie do swoich potrzeb i nastroju. Podstawowa wersja jest grą strategiczną, gra kostkowa jest nieprzewidywalna i dostarcza mnóstwa zabawy, a „LAMA Party” spodoba się graczom lubiącym ryzyko. W każdej wersji gry o zwycięstwie decyduje nie tylko taktyka, ale też podjęcie ryzykownej decyzji we właściwym momencie.

Celem gry „LAMA” w wersji podstawowej jest zagrywanie kart w taki sposób, by pozbywać się tych najbardziej niewygodnych. Gra trwa kilka rund i kończy się w momencie, gdy jeden z graczy będzie mieć więcej niż 40 punktów karnych. Podstawową wersję gry można wzbogacić dodatkowymi wariantami rozgrywki: „LAMA 20” oraz „LAMA DRAMA”.

Kostkowa wersja „LAMY” dzieli się na rundy, w których gracze rzucają kośćmi odrzucając karty lub biorąc je z szeregu kart na stole. Wygrywa ten gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych. Ta wersja gry posiada też dodatkowy wariant – „LAMA 20”.

„LAMA Party”, podobnie jak wersja podstawowa, polega na tym, by zagrywać karty tak, by pozbyć się tych najbardziej niewygodnych. W tej wersji również wygrywa gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych. To, co różni „LAMĘ Party” od wersji podstawowej to nowe karty i żetony, które nadają dodatkowy wymiar grze. Wersję „Party” można wzbogacić o wariant gry „LAMA DRAMA”.

Wszystkie wersje „LAMY” przeznaczone są do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 7 roku życia. Średni czas gry to 20 minut. Cena gry to 57,99 PLN.


comments powered by Disqus