„Królowe boiska” od 23 kwietnia w serwisach VOD

Autor: Kino Świat Redaktor: Motyl

Dodane: 21-04-2021 20:11 ()


Kad Merad w inspirującej komedii o sile kobiet, miłości do piłki nożnej i pokonywaniu stereotypów „Królowe boiska” od 23 kwietnia w serwisach VOD. 

Oficjalny zwiastun komedii:

Jeden z najpopularniejszych, współczesnych francuskich aktorów komediowych – nagrodzony Cezarem Kad Merad („Rodziny się nie wybiera”, „Jeszcze dalej niż Północ”) w inspirującej i pełnej ciepłego humoru komedii twórców hitów „Nietykalni” i „Śmierć Stalina”. „Królowe boiska” to opowieść o sile kobiet, miłości do piłki nożnej i pokonywaniu stereotypów. W pozostałych rolach występują: Alban Ivanov („Nasze najlepsze wesele”, „Niezatapialni”), Céline Sallette („Maria Antonina”, „Z krwi i kości”), Sabrina Ouazani („Przeszłość”, „Niebo nad Paryżem”) i Laure Calamy („Ava”, „Tylko zwierzęta nie błądzą”). Reżyserem filmu jest Mohamed Hamidi – twórca nominowanego do Europejskich Nagród Filmowych komediowego przeboju „Ukochana krowa”, który we Francji obejrzało prawie 1,5 miliona widzów.

Zdyskwalifikowana za niesportowe zachowanie drużyna piłkarska traci możliwość udziału w dalszych rozgrywkach i naraża miasto na utratę funduszy na stadion. Aby do tego nie dopuścić i obronić honor klubu z niewielkiej miejscowości na północy Francji, zostaje powołany zespół składający się z samych kobiet. Jednak dla społeczności, w której piłka nożna od lat była sportem zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn, nowa pozycja kobiet będzie obyczajowym wstrząsem, który wywróci dotychczasowe życie mieszkańców do góry nogami.

Media o filmie:

Radosna komedia, która depcze stereotypy dotyczące kobiecego sportu i rozprawia z wszechobecnym maczyzmem.

Public, Florence Roman

Szczera i przyjemna komedia, składająca hołd kobietom, piłce nożnej, północy Francji i samemu śmiechowi.

aVoir-aLire.com, Laurent Cambon

Piłkarki z „Królowych boiska” udowadniają, że również w kinie mniej doświadczone drużyny mogą okazać się niezłą niespodzianką.

20 Minutes, Caroline Vié

Wspaniały zespół pod przywództwem Kada Merada ze znakomicie napisanymi rolami drugoplanowymi

Ouest France, Sophie Benamon

 

Film będzie można obejrzeć na platformach:

Canal+, NCplus Go, PREMIERY CANAL+, Player, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

 

 


comments powered by Disqus