Kostka i krzyżyk oraz kaczki na plaży, czyli nowości z serii „Gra do plecaka”

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 08-04-2021 16:59 ()


Nowa gra legendarnego Reinera Knizi, która do czerwoności rozgrzewa szare komórki, oraz emocjonująca przygoda na plaży w towarzystwie sympatycznych kaczek to kolejne propozycje wydawnictwa Egmont Polska w serii „Gra do plecaka”. Już 31 marca br. dotychczasową kolekcję sześciu gier z cyklu wzbogacą kolejne dwa tytuły: wykreślanka dla całej rodziny zatytułowana „Criss Cross” oraz karcianka Johannesa Krennera pod tytułem „Kaczki”.

Wykreślanka dla całej rodziny

Nowa gra Reinera Knizi „Criss Cross” ma dwa poziomy trudności, które pozwolą dostosować ją do wieku i umiejętności graczy. W wersji podstawowej sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek, bo dzięki prostym zasadom można w nią grać zarówno z dziećmi, jak i z seniorami. Dla graczy, którzy lubią intelektualne wyzwania jest dostępny zaawansowany wariant, a dla ceniących sobie samodzielne zmagania przy planszy gra posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza.

W grze „Criss Cross” każdy gracz otrzymuje arkusz gry oraz ołówek, a jego zadaniem będzie rysowanie symboli pojawiających się na kościach. Należy tak planować rozmieszczenie symboli, aby było najwięcej tych samych w linii. Po 14 rundach obliczamy punkty z kolumn i szeregów. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej.

„Criss Cross” to gra przeznaczona dla osób powyżej 7. roku życia. Pozwala na doskonałą zabawę w gronie do 6 osób. Pudełko zawiera 2 kostki z symbolami gry, 6 ołówków i 2 bloczki z arkuszami gry. Grę można kupić w przedsprzedaży na www.egmont.pl w cenie 34,99.

Kto okaże się najfajniejszą kaczką na plaży?

Gra Johannesa Krennera „Kaczki” to gratka dla fanów gier taktycznych i osób lubiących podejmować ryzyko. Gra trwa 5 rund. Gracze zagrywają karty tak, aby uzyskać jak najwięcej punktów zwycięstwa. Pierwszy gracz, który pozbędzie się wszystkich kart z ręki, zgarnia dużo punktów. Jednak ten, kto jest na tyle odważny i sprytny, by zanurkować i zaskoczyć innych graczy, może zdobyć dodatkowe punkty. Grę wygrywa gracz, który zbierze ich najwięcej. To właśnie on zostaje najfajniejszą kaczką na plaży!

Gra „Kaczki” w wersji podstawowej przeznaczona jest dla 3-5 graczy, natomiast można grać w nią również w duecie. Wariant „Dwie Kaczki” zakłada rozgrywkę w towarzystwie Kaczego Ducha, który wskazuje, kto rządzi na plaży. Rekomendowany wiek graczy to 8 lat i więcej. Pudełko zawiera 69 kart kaczek, 5 kart ręczników oraz 5 kart kół ratunkowych. Grę można kupić w przedsprzedaży na www.egmont.pl w cenie 34,99.


comments powered by Disqus