Nowości komiksowe wydawnictwa Ongrys

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 10-03-2021 16:02 ()


Wydawnictwo Ongrys szykuje wiosenną ofensywę komiksową. Prezentujemy albumy i zeszyty szczecińskiej oficyny, które niebawem trafią do sprzedaży. 

 

Przygody Żąbielka i inne opowieści

rysunki: Szarlota Pawel
format: 220 x 296
objętość: 216 stron
Oprawa: twarda
Papier: offsetowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66603-11-0
cena detaliczna: 89 zł (wersja podstawowa) i ok. 120 zł (wersja
kolekcjonerska)

Antologia krótkich komiksów Szarloty Pawel - autorki niezwykle popularnych serii komiksowych: „Jonka, Jonek i Kleks” oraz „Kubuś Piekielny”. Oprócz nich Szarlota Pawel narysowała także kilkanaście innych, krótkich komiksów, publikowanych w takich czasopismach, jak: „Świat Młodych”, „Uśmiech Numeru”, „Super Express" czy „Komputer Świat”, wykorzystanych w podręcznikach do nauki języków obcych oraz reklamach i kampaniach społecznych. Właśnie te komiksy, uzupełnione licznymi ilustracjami zostały zebrane w niniejszym albumie.

Album wydany jest w dwóch wersjach różniących się okładką. Do wersji kolekcjonerskiej dołożony będzie mały, odręczny rysunek Szarloty Pawel!Kiwu

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunek: Christophe Simon
Kolory: Alexandre Carpentier
Tłumaczenie: Jakub Syty
Tytuł oryginalny: Kivu
Wydawca oryginalny: Le Lombard
Rok wydania oryginału: 2018
Liczba stron: 72
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-65803-70-2
Wydanie: I
Cena z okładki: 59 zł

Młody inżynier górnictwa François Daans, pracujący w europejskiej firmie Metalurco, myślał, że jest gotów na swoją pierwszą misję w Kongo. Nie wiedział jednak, że koltan, minerał niezbędny do budowy naszej współczesnej elektroniki, jest sprzedawany za cenę krwawego wyzysku prowincji Kiwu. Na miejscu los łączy go z ocalałą z masakry dwunastoletnią Violette. Młodzieniec odmawia wydania jej lokalnemu przywódcy, z którym ma zawrzeć umowę w imieniu swej firmy, czym ściąga na siebie śmiertelne zagrożenie.

Ten komiks to wstrząsający obraz losów współczesnych mieszkańców kongijskiego regionu Kiwu, gdzie przy cichej akceptacji władz lokalna ludność jest terroryzowana przez bandy kontrolujące przemysł wydobywczy. Kobiety z okolicznych wiosek są gwałcone, mężczyźni jako niewolnicy trafiają do pracy w kopalniach, a małe dzieci i starcy są mordowani lub paleni żywcem w swych domach.

Komiks tylko dla czytelników dorosłych!Kapitan Żbik – 38 – SP-139-WA zaginął!

scenariusz: Jerzy Bednarczyk
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-81-8
Wydanie: III
cena: 12 zł

Piotr, Marek i Emil, młodzi modelarze z Pałacu Młodzieży, szykują model samolotu na zawody. Podczas prób w pobliżu zalewu Zegrzyńskiego model wlatuje w chmurę i gubi się. Szukając samolotu Emil trafia na opuszczony statek, na którym zostaje uwięziony przez niebezpiecznych opryszków. Znajduje także bardzo cenny znaczek pocztowy.

Chłopcy zawiadamiają kapitana Żbika, a tymczasem przestępcy zaczynają ich prześladować.Wydział 7 – zeszyt 7 – Pościg na E81

historia: Marek Turek, Tomasz Kontny
scenariusz: Tomasz Kontny
rysunki: Grzegorz Kaczmarczyk
okładka podstawowa: Grzegorz Kaczmarczyk
okładka specjalna: Kamil Karpiński
koordynacja: Marek Turek, Tomasz Kontny
liczba stron: 32
format: 170 x 246
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-28-8
Wydanie: I
cena: 15 zł

Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.

Porucznik Szymon Wilk zostawił przeszłość za sobą i pracuje teraz w drogówce. Po tym, co przeżył, legendy o czarnej wołdze i porwaniach nie robią na nim wrażenia. Do czasu! Kiedy piekielny samochód trafia do Lublina, porucznik Wilk podejmuje pościg, w którym stawką będzie życie jego najbliższych...
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego tom 14: Dexter / Mściciel

Tekst i ilustracje: Jerzy Wróblewski
Grafika na okładce: Jerzy Wróblewski
Opracowanie okładki: Andrzej Janicki
Rekonstrukcja graficzna pasków komiksowych: Maciej Jasiński i Rafał
Śladowski
oprawa: broszurowa
druk: czarno-biały
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-24-0
Liczba stron: 44

Czternasty album serii zawiera dwie historie: „Dexter” oraz „Mściciel”. Choć ich akcja rozgrywa się w różnych epokach i na różnych kontynentach, to ich wspólnym motywem jest samotny bohater walczący dla dobra innych ludzi.

Zamaskowany Dexter przywdziewa strój podobny do tego, jaki nosił Zorro. Posługuje się jednak biczem i rewolwerem. Z ich pomocą próbuje przekonać właścicieli amerykańskich kopalń aby lepiej traktowali górnik i dbali o ich bezpieczeństwo. Przeciwko sobie będzie miał nie tylko najemnych rewolwerowców, ale też stróżów prawa, stojących po stronie bogaczy.

Natomiast głównym bohaterem komiksu „Mściciel” jest młody Przesław mieszkający na Kujawach. Gdy pewnego dnia na jego wieś napadają Krzyżacy i zabijają ojca chłopaka, Przesław postanawia dokonać zemsty i przyłączyć się do armii prowadzonej przez króla Łokietka. Zanim jednak tego dokona, będzie musiał samotnie zmierzyć się z kilkoma grupami Krzyżaków i innymi zagrożeniami czyhającymi w kujawskich borach.Kapitan Szpic i upiory przeszłości

scenariusz: Daniel Koziarski, Artur Ruducha
rysunki i kolory: Artur Ruducha
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-25-7
Wydanie: I
cena: 19,99 zł

W bezsennym nadmorskim miasteczku N. wybiły godziny dla seniorek (z miejscowego detektywistycznego klubu). Czy obecność dziwnie zachowujących się niemieckich turystów ma coś wspólnego z nieszczęściami, które dotykają wnikliwe starsze panie? Czy legendarny skarb z czasów drugiej wojny okaże się prawdą? Jaką ponurą tajemnicę kryje wrak pancernika Von Kartoffel? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć zawodne trio: kapitan Szpic, kapitan Michał i pułkownik Czekoladka, którym towarzyszy człowiek o wielu twarzach i profesjach - chorąży Kuśka.

Artur Ruducha i Daniel Koziarski zapraszają na relax z piątą odsłoną dymną serii "Kapitan Szpic".
Władcy Chmielu - 07 - Frank, 1997

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunek: Francis Vallès
Kolory: Marie-Paule Alluard
Tłumaczenie: Grażyna Morawiec-Jóźwicka
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: Les Maîtres de l'Orge - Frank, 1997
Wydawca oryginalny: Glénat
Rok wydania oryginału: 1998
Liczba stron: 50
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66603-08-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 zł

Frank Fenton, syn Julianny Steenfort, zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Spędził w nim osiem lat, oskarżony i skazany za morderstwo, którego, jak twierdzi, nie popełnił. W tym czasie stracił kontrolę nad jednym z największych browarów na świecie, a także zaufanie własnej matki. Czy uda mu się odzyskać jedno i drugie?William Vance - Ilustracje

Rysunek: William Vance
Liczba stron: 360
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66603-10-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 140 zł

William Vance - znakomity belgijski rysownik komiksów, autor ok. 90 albumów oraz 30 wydań zbiorczych, współtwórca takich serii komiksowych jak „XIII”, „Bruce J. Hawker” czy „Bruno Brazil”.

Album „Ilustracje” zbiera ponad 130 ilustracji i okładek z prasy (głównie z magazynu „Tintin”), drugie tyle okładek albumów, a także ilustracje z komiksów, książek i innych publikacji.


comments powered by Disqus