Logicznie to się układa – nawet w podróży!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 09-03-2021 18:02 ()


Najlepsi autorzy i bestsellerowe tytuły w zupełnie nowych odsłonach. Szybka rozgrywka i konkretny trening logicznego myślenia w kompaktowej, podróżnej wersji i atrakcyjnej cenie. Już 10 marca, za sprawą wydawnictwa Egmont Polska, w sprzedaży pojawią się kolejne gry z serii Travel: „UBONGO Trigo”, czyli trójkątne szaleństwo autorstwa Grzegorza Rejchtmana oraz „BITS” – najnowsza gra kultowego autora gier planszowych, Reinera Knizi.

Najnowsza propozycja autora bestsellerowego „Ubongo”, to rodzinna gra logiczna, która idealnie sprawdzi się i w domu, i podczas wyjazdów. W „Ubongo Trigo” każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. Aby zapełnić dwa pola na karcie, należy wykazać się sprytem i fantazją – kafelki można dowolnie obracać i przekręcać. Ważne jednak, by jak najszybciej rozwiązać swoją łamigłówkę, bo wtedy otrzymuje się punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, kto ma ich najwięcej. Dzięki dwóm poziomom trudności grę łatwo dostosować do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo, w „Ubongo Trigo” można grać również solo.

Kolejna marcowa premiera to „BITS”, kontynuacja nominowanej do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres gry „FITS”. W „BITS” Reiner Knizia znów zaprasza do kolorowej układanki w stylu tetris. Każdy gracz otrzymuje planszę oraz zestaw kafelków, które będzie układał opuszczając kafelek od góry w dół, póki nie zatrzyma się na dole planszy lub
na innym kafelku. Co rundę określa się kafelek, który należy wstawić na swoją planszę. Aby wygrać, należy tak kombinować z ustawieniem kafelków na kartach zadań, by zdobyć jak najwięcej punktów. Wygrywa gracz, który ułoży najlepiej punktowane wzory.

Gra „BITS”, podobnie jak „Ubongo Trigo”, również posiada tryb rozgrywki dla jednego gracza.

Obie gry idealnie sprawdzą się w gronie do czterech graczy powyżej 7 roku życia. Czas rozgrywki to około 20 minut. „Ubongo Trigo” i „BITS” można kupić w przedsprzedaży na www.egmont.pl w cenie 49,99.

Pozostałe gry w serii TRAVEL

„FITS Travel” to podróżna wersja bestsellerowej gry „FITS”. Układa się tak samo dobrze, jak w pierwowzorze. Kompaktowe wykonanie i szybka rozgrywka sprawiają, że gra jest idealna do zabrania ze sobą – wszędzie tam, gdzie będziesz miał ochotę pograć.

„Ubongo Extreme” jest następcą odnoszącego sukcesy „Ubongo”, lecz rozgrywka toczy się na wyższym poziomie trudności. Jest trudniej niż we wcześniejszej wersji gry, ponieważ pojawiły się nowe, niezwykłe sześciokątne klocki. Mimo to gra jest równie fascynująca i uzależniająca, jak wcześniej.

 

 

 


comments powered by Disqus