Gra Wiedźmin: Stary Świat zapowiedziana!

Autor: GO ON BOARD Redaktor: Motyl

Dodane: 10-02-2021 15:09 ()


CD PROJEKT RED razem z wydawnictwem GO ON BOARD ogłasza wyjątkową grę planszową osadzoną w uniwersum Wiedźmina zatytułowaną Wiedźmin: Stary Świat.

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla 2-5 osób. Akcja gry toczy się wiele lat przed sagą Geralta z Rivii a gracze wcielają się w niej adepta jednej z pięciu szkół wiedźmińskich. Wyruszając w niezwykłą podróż przez Kontynent, będą podejmować szereg trudnych decyzji, wypełniać zadania, walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem! Osadzenie akcji w przeszłości pozwoli graczom poznać wiedźminów pięciu różnych szkół i przeżyć własną, epicką historię w nieodkrytym i tajemniczym wiedźmińskim świecie.

Autorem gry jest Łukasz Woźniak, współzałożyciel wydawnictwa GO ON BOARD — autor kilkunastu gier planszowych, w tym takich popularnych tytułów jak Valhalla oraz Tytani, które zebrały liczną grupę fanów na całym świecie. Miłośnicy tego typu rozrywki mogą również znać go z popularnego kanału na YouTube poświęconego nowoczesnym grom planszowym.

— Naszym celem było przeniesienie na planszę emocji i klimatu znanych zarówno z książek, jak i gier w tym uniwersum. Przeprowadziliśmy ogromną liczbę testów z wielbicielami Wiedźmina, a także z szerokim gronem ekspertów w dziedzinie rozwoju gier planszowych i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Najważniejszy w pracy nad warstwą fabularną, jak i mechaniczną jest duży udział CD PROJEKT RED. Współpraca przebiega bardzo dobrze i nie mogę się doczekać, aż gra trafi na stoły graczy — powiedział Łukasz Woźniak, projektant gry.

Wiedźmin: Stary Świat powstaje przy wsparciu studia CD PROJEKT RED, znanego na całym świecie z serii gier o przygodach Geralta z Rivii, które wyróżnione zostały setkami nagród oraz spotkały się z uznaniem milionów graczy.

— W naszym studio mamy wielu pasjonatów gier planszowych, dlatego też bardzo zależało nam, aby stworzyć, grę która będzie skrojona dokładnie pod świat Wiedźmina — powiedział Rafał Jaki, Business Development Director w CD PROJEKT RED. — Zależało nam, aby gra była przystępna i niesamowicie regrywalna, ale równie istotne było dla nas to, aby sięgnąć do czasu początku wiedźminów, gdyż chcieliśmy pokazać ich różnorodność oraz różnorodność występujących wtedy potworów. Nie mogę się doczekać, aż gracze dostaną Stary Świat w swoje ręce!

W maju 2021 roku rozpocznie się zbiórka społecznościowa na platformach zagramw.to oraz Kickstarter, która obejmie wydanie podstawowe gry, wersję deluxe, oraz dużo dodatkowej zawartości do odblokowania. Dodatkowo, ta forma przygotowania gry do wydania pozwala społeczności graczy mieć realny wpływ na zawartość, jak i historie jakie pojawią się w grze. Premiera tytułu zaplanowana jest na kwiecień 2022 roku.

Aby być na bieżąco z informacjami o postępach pracy nad grą, zachęcamy do śledzenia gry w serwisie zagramw.to, oraz odwiedzenia profilu wydawnictwa Go on Board na Facebooku i Instagramie, a także subskrypcji kanału na YouTube.


comments powered by Disqus