Krakowski program o muzyce

Autor: Jan Lorek Redaktor: Motyl

Dodane: 07-02-2021 22:22 ()


Kraków czuje Bluesa to cykl programów Jacka Chruścińskiego, basisty znanego z zespołów Wawele czy Bluesmobile Band. Od czterech lat gra w Keith Thompson Band. Jak nazwa programu wskazuje, poświęcony jest muzykom związanym ze Stolicą Małopolski. Oprócz muzyki poznać można też trochę historii i architektury miasta. W pierwszym odcinku gościli perkusiści: Jerzy „Kuba” Fasiński i Jan Budziaszek z grupy Skaldowie. W drugim Jacek Chruściński spotkał się z basistą Bogdanem Mietniowskim. Gośćmi kolejnych wydań byli: Małgorzata Markowska i Monika Wołowczyk; Jacek Królik, Adam Niedzielin i Artur Malik; Jan Boba i Władysław Grochot. W szóstym gościł krytyk filmowy i muzyczny Jerzy Armata.

W najnowszym, siódmym odcinku, można posłuchać Marcina Gałażyna z Motion Trio.

Przygotowane i planowane są kolejne wydania, a w nich możemy oczekiwać: Mariana Pawlika i Benedykta Radeckiego z Dżambli, Ryszarda Olesińskiego z Maanamu, Pawłem Moszumańskim, Wojciechem Groborzem czy Markiem Stryszewskim z Laboratorium.

Projekt realizowany ze środków finansowych Rady Dzielnicy VII - Zwierzyniec w Krakowie. Programów można szukać na YouTube:


comments powered by Disqus