„Babyteeth” już na platformach VOD!

Autor: Best Film Redaktor: Motyl

Dodane: 14-01-2021 20:23 ()


Na platformy VOD trafił „Babyteeth” - wielokrotnie nagradzany debiut reżyserski Shannon Murphy. Film można znaleźć na platformach: Mojeekino.pl, Premiery Canal+, Player.pl, vod.pl, Cineman.pl, pl.chili.com, Rakuten.tv, Ipla.tv, vod.tvp.pl.

Milla, poważnie chora nastolatka (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalnie grani przez Essie Davis i Bena Mendelsohna) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” i „Małych kobietek” 20-letnia Australijka, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

W grudniu 2020 film zdominował galę Australijskiej Akademii Filmowej, zwyciężając we wszystkich najważniejszych kategoriach - Najlepszy Film, Reżyseria: Shannon Murphy, Scenariusz: Rita Kalnejais, Najlepszy Aktor: Toby Wallace, Najlepsza Aktorka: Eliza Scanlen, Najlepszy Aktor Drugoplanowy: Ben Mendelsohn i Najlepsza Aktorka Drugoplanowa: Essie Davis.


comments powered by Disqus