Ultimate Summer debiutuje na PC. Krwawe tower defense trafi też na konsole

Autor: Ultimate Games S.A. Redaktor: Motyl

Dodane: 11-01-2021 06:42 ()


Ultimate Summer, pokręcona mieszanka prymitywnej młócki à la Serious Sam oraz niekoniecznie heroicznej obrony w stylu gier tower defense, debiutuje na PC. Na 15 stycznia zaplanowano premierę w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który potrwa do maja br. To najbardziej krwawe w historii tower defense ma trafić później też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Nad Ultimate Summer pracuje polskie studio Asmodev, które ma na koncie wydane już na PC rytmiczno-demoniczne Infernal Radiation. Równocześnie studio nadal tworzy swoje opus magnum, jakim będzie Priest Simulator. Wydawcą Ultimate Summer jest Ultimate Games S.A.

Nowy projekt studia Asmodev łączy w sobie elementy klasycznych strzelanek i gier tower defense. Skupiająca się na jednoosobowej rozwałce rozgrywka oferuje też m.in. zbieranie surowców oraz ustawianie pułapek i wieżyczek. Jak wskazują twórcy, Ultimate Summer to miks dobrze znanych graczom elementów i mechanik, ale jest jednocześnie najbardziej krwawą grą tower defense w historii gatunku.

Chcieliśmy zrobić do bólu generyczne tower defense. Po części się udało, bo w istocie jest to odgrzany kotlet sojowy. Po części się nie udało, bo wyszedł pełnokrwisty. To dlatego, że dorzuciliśmy mechaniki typowe dla innych gatunków. Zbieranie surowców, arsenał broni, sklepy, rozwój postaci, hemoglobina, halucynacja, dwutlenek węgla, taka sytuacja” – bredzi w amoku jeden z twórców gry, Mim.

Ultimate Summer opowiada nieszczególnie subtelną historię emerytowanego rzeźnika, który trafia na Wyspę ZOO, by spędzić tam ciche wakacje. Niestety, specyficzny bohater przypadkowo miesza się w konflikt ze zjednoczonymi siłami Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców i Obcych.

To niskobudżetowa produkcja w całkiem uczciwej, niskiej cenie. Ultimate Summer ma rodowód w fascynacji Castle Fightem, czyli modem do WarCrafta III. Nie jesteśmy specjalnie kreatywni, więc część rozwiązań po prostu ukradliśmy. W hołdzie Twórcom” – przyznaje Mim.

Już od debiutu we wczesnym dostępie Ultimate Summer będzie w pełni grywalne i możliwe do ukończenia. W trakcie kilku kolejnych miesięcy ekipa Asmodev zamierza m.in. wprowadzić nowy system udźwiękowienia, rozszerzyć ścieżkę dźwiękową oraz dodać nowe poziomy trudności.

Ultimate Summer – główne cechy:

  • miks strzelanki i tower defense;
  • historia, której nie da się zapomnieć;
  • zbieractwo surowców i dusz;
  • Niebo, Piekło, Czyściec, Cthulhu, Mięsożercy i Obcy;
  • 30 typów przeciwników i 14 bossów;
  • dużo broni, jeszcze więcej pułapek i wieżyczek;
  • uniwersum Asmodev.

Datę premiery na PC (Steam Early Access) ustalono na 15 stycznia 2021 r., a na maj br. przewidziano ostateczną premierę. Później to krwawe tower defense zawita też na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

 

Ultimate Summer (Steam):

https://store.steampowered.com/app/664460/Ultimate_Summer/

Ultimate Summer – Release Trailer:

 

Podstawowe informacje:

tytuł: Ultimate Summer

gatunek: strzelanka, tower defense, akcja, niezależne

producent: Asmodev

wydawca: Ultimate Games S.A.

język: polski, angielski

data premiery: 15.01.2021 r. (PC – Steam Early Access), maj 2021 r. (PC – Steam), 2021/2022 r. (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch)

Galeria


comments powered by Disqus