Covert Action - Mafia dla 2 lub 3 drużyn

Autor: kwiatosz Redaktor: kwiatosz

Dodane: 03-08-2007 22:15 ()


R & R Games zapowiedziało wydanie gry Covert Action w połowie sierpnia.

Tytuł stawia nam wymóg działania w ramach jednego z 2-3 zespołów agentów, z których każdy ma zadanie wykraść plany łodzi podwodnej o napędzie atomowym przeciwnikom. A jak wiadomo, najlepiej okrada się ofiary bezbronne, a któż jest bardziej bezbronny niż jeszcze ciepły trup? Tak więc naszym zadaniem jest tak naprawdę wyeliminowanie odpowiednich osób z drużyny przeciwnej.

Każdy agent ma określoną charakterystykę: począwszy od kreta, którego zadaniem jest sprowadzenie porażki na swoją drużynę, poprzez ochroniarza, który swoją śmiercią przypieczętowuje nasze zwycięstwo, czy też snajpera, który musi zlikwidować kreta, aż do sprzątacza, który musi zdjąć kreta w momencie, w którym zdjęty został snajper (ewentualnie jeżeli w ogóle go nie było).

Na początku żaden z graczy nie zna tożsamości współtowarzyszy, poznaje je dopiero poprzez rozmowy. Ale ponieważ rozmowy nie są tajne, to słyszą je również przeciwnicy, a cała sztuka polega na wydedukowaniu kto jest naszym celem zanim dokonają tego przeciwnicy. 

Gra przeznaczona jest dla 4 do 11 graczy, rozgrywka trwa około 20 minut. 

 

 

Źródło: Boardgame News 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...